Watykan: konferencja nt. handlu organami ludzkimi

(fot. shutterstock.com)

W Watykanie odbywa się w dniach 7-8 lutego międzynarodowa konferencja nt. handlu organami ludzkimi. Zorganizowała ją Papieska Akademia Nauk w ramach wysiłków papieża Franciszka w zwalczaniu handlu ludźmi.


- Handel organami narusza zasady sprawiedliwości i poszanowania godności człowieka, gdyż obejmuje nie tylko samą sprzedaż organów, ale także staje się formą niewolnictwa - podkreślają organizatorzy.

 

Konferencja nt. "Handel organami i turystyka transplantacyjna" ma na celu nagłośnienie tej problematyki. Głos zabiorą m.in. bezpośredni świadkowie tego procederu. Na zakończenie obrad ich uczestnicy zredagują "deklarację intencji", która ma być rozpowszechniona w świecie, by stworzyć przymierze z decydentami w dziedzinie służby zdrowia. Celem Stolicy Apostolskiej jest ogłoszenie, że handel organami jest "formą zniewolenia ludzi".

 

Chiny na konferencji reprezentuje Huang Jiefu z Chin, były wiceminister zdrowia, który obecnie kieruje tamtejszym komitetem ds. transplantacji. Organizacja DAFOH (Lekarze Przeciwko Przymusowemu Pobieraniu Organów) alarmuje, że jest on odpowiedzialny za przymusowe pobieranie organów od więźniów sumienia, w tym od osób praktykujących Falun Gong.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook