Polski Rząd zabronił przyjąć sieroty z Syrii. Ostry komentarz jezuity

(fot. prywatne archiwum Grzegorza Kramera SJ)

Proszę mi wytłumaczyć, jak tak wielkiemu państwu, którym jest Polska może zagrozić dziesięć syryjskich sierot? W jaki sposób te dzieci, które straciły nie tylko wolny kraj, ale i swoich najbliższych, mogą zagrozić bezpieczeństwu mojej Ojczyzny? - pyta Grzegorz Kramer SJ

 

Polski Rząd przyjął taktykę zaklinania rzeczywistości. Stanowcze: NIE i nieustannie powtarzany w środkach masowego przekazu komunikat: bronimy naszego społeczeństwa przed terroryzmem, nie sprawi, że ludzie, których przyzwyczailiśmy się nazywać uchodźcami - zniknęli. Oni dalej tam są, próbują przetrwać i żyć.

 

Na fali oficjalnego NIE, w Polsce są ludzie, którzy pomagają uchodźcom z Syrii tak, jak potrafią. Pod koniec zeszłego roku, Sopot - deklaracją swojego prezydenta - chciał przyjąć dziesięcioro DZIECI. Polski Rząd zabronił (KLIK i KLIK). Jednym z powodów jest zagrożenie terrorystyczne.

 

Tak, jestem prostym człowiekiem, na wielu sprawach się nie znam, więc proszę mi wytłumaczyć, jak tak wielkiemu państwu, którym jest Polska może zagrozić dziesięć syryjskich sierot? W jaki sposób te dzieci, które straciły nie tylko wolny kraj, ale i swoich najbliższych, mogą zagrozić bezpieczeństwu mojej Ojczyzny?

 

Będę to powtarzał jak mantrę - jeśli tak bardzo jesteśmy dumni ze swojej wiary, swoich chrześcijańskich korzeni, to pokażmy w końcu, że ta nasza wiara jest żywa, a korzenie nie zgniły. Tak bardzo - my, katolicy - bronimy życia od poczęcia do śmierci, potrafimy przeciwników ochrony życia wysyłać na księżyc, ale kiedy mamy możliwość obronienia konkretnych 10 osób, mówimy: oni nam zagrażają. Czy nie oburzamy się, kiedy zwolennicy aborcji mówią: to dziecko jest zagrożeniem dla życia matki? Czy naprawdę musimy siedzieć znów cicho, kiedy po raz kolejny rząd mówi: NIE? I mówi to tym razem nie jakimś "kwotom uchodźców", ale dziesiątce dzieci?

 

Będę to robił wbrew głosom przeciwnym, które za każdym takim apelem odzywają się i mówią mi, że nie powinienem podważać autorytetu rządzących, że jako ksiądz niewiele wiem i nie znam się na zagrożeniach i skoro sam nie mam rodziny, to swoimi apelami nie powinienem narażać innych rodzin. Często wypowiadają to osoby, które, kiedy księżą mówią o małżeństwie, a są atakowani za brak doświadczenia małżeńskiego, twierdzą, że nie trzeba być chorym na raka by go leczyć.

 

Apel o przyjęcie uchodźców nie jest mieszaniem się do polityki, nie jest powtarzaniem lewackich haseł (bardzo dziś modne hasło, którego można użyć za każdym razem, kiedy się z człowiekiem nie zgadzamy), ale jest apelem, który wypowiedział sam Jezus: "cokolwiek zrobiliście najmniejszym - Mnieście zrobili".

 

Wpis ukazał się na blogu Grzegorza Kramera SJ

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (47)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

antarasek 14:01:25 | 2017-02-07
Nikt nie broni Grzegorzowi Kramerowi wziąć tylko jedną sierotę syryjską na swoje utrzymanie. Ba! moze wziąść i wszystkie dziesięć. Wzięcie 10 sierot przez państwo to równocześnie zmuszanie mnie do finansowania urzędników, opiekunów, finansowanie biur i domów dla 10 sierot.   Kiepski interes. Kiepski dla mnie i dla sierot także. Niedawno czytałem o historii plemienia afrykańskiego zyjącego w "straszliwej nędzy" - wedle określenia europejczyków którzy to plemię odkryli w latach 70 XX wieku. Było ich ok. 70 tysięcy. pojechali lekarze bez granic którzy zaczęli tych biedaków szczepić i leczyć. Założono stałą placówkę i zapewniono dostawy żywności. Aktualnie jest ich ponad milion a nedza większa bo zjedli wszystkie stworzenia w okolicy i obgryźli wszystkie rośliny. Każda społeczność sama powinna sie dźwigać na wyzszy poziom społeczenstwa. Swoją pracą i swoim rozumem.

Oceń 12 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

tomekpop 12:56:19 | 2017-02-07
O. G. Kramer dał się wkręcić w polityczną zagrywkę, duchowny powinien bardziej realistycznie postrzegać rzeczywistość.

Oceń 17 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

promotor 08:45:53 | 2017-02-06
No nic Ojcze, każdemu się zdarzają się wpadki. Ten się nie myli kto nic nie robi. Zimna szklanka wody i powrót do tego co Jezuici robią najlepiej docierać do źrodeł, a nie chłpetać z kanałów ściekowych. Nie dajmysoboą manipulować manipulować. Pozdrawiam i błogosławię +

Oceń 20 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 20:54:01 | 2017-02-05
Kiedy ojciec Kramer przeprosi za publiczne oszczerstwo? Zniknął czy poszedł na urlop jak polityk. Ojcze służba prawdzie to powinien być priorytet zakonnika. A tu widzę, że najważniejsza była poprawność polityczna i pełnienie roli tuby wobec niewiarygodnych źródeł (onet i Karnowski). Źródła nabrały wody w usta, a ojciec co? Kiedy zdobędzie się na odwagę, by przyznać się do błędu i przeprosić.

Oceń 24 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

dorotazapiec46 17:54:49 | 2017-02-05
sierotki z allepo https://www.facebook.com/737557252966261/videos/vb.737557252966261/1228839017171413/?type=2&theater  

Oceń 16 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

olivier.aristides 13:14:51 | 2017-02-05
Chcial zablysnac ale sie samozaoral jak to zawsze z tym Panem Kramerem bywa - wstyd dla zakonu Dominikanow !

Oceń 24 9 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

elGuapo 09:46:55 | 2017-02-05
Janina Ochojska @JaninaOchojska
@jareklesner @fundacjawosp w społeczeństwie muzułmańskim nie ma sierot. Zawsze weźmie je dalsza czy bliższa rodzina.
10:14 - 4 lut 2017
---
Tyle w temacie znajomości zagadnień islamskiej kultury przez jej najkrzykliwszych obrońców.

Jesteście małymi propagandowymi gnomami, które zagadnienie "uchodźców" wykorzystują wyłacznie instrumentalnie, bo sprostytuowaliście wasze plugawe umysły lewacką ideologią.

Oceń 32 12 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Violetta 22:50:51 | 2017-02-04
Rząd przedstawił trudności, a jedną z nich jest niemożność potwierdzenia tożsamości dzieci. Pytanie jest, jaka wiek i płeć kryje się za tym słowem dziecko. Zazwyczaj wyobrażamy sobie zapłakaną bezbronną istotę w wieku ok. 7 lat. Wiele młodych mężczyzn, którzy pozbyli się swoich dokumentów i nielegalnie przekraczyli granicę Szwecji, podało się w w tym kraju za dzieci, czyli za osoby 15-letnie. De facto byli to mężczyźni w wieku 18-30 a nawet 40 lat. Polityczna poprawność urzędników sprawiła, że nie poddano ich medycznej weryfikacji wieku. W Szwecji mamy na to określenie "dzieci z brodą". Osoby te dokonały wiele przestępstw, w tym mordów i gwałtów grupowych, w przypadku gwałtów nie były karane z powodu tego, że podawały się za dzieci... Na Bliskim Wschodzie dzieci są szkolone do mordów na tzw. niewiernych, czyli Żydach, chrześcijanach i ateistach. Na własne oczy widziałam chłopców podrzynających gardła dorosłym mężczyznom, m. in. w Palmirze... Nawróceni na chrześcijaństwo terroryści opowiadają, jak byli wysyłani z Libanu do Izraela jako dzieci po to, by mordować Żydów w atakach terrorystycznych. Jest rzeczą wiadomą, że pośród muzułmańskich imigrantów są bojownicy IS. Na łódkach, w których przybywają, dochodzi do mordów na chrześcijanach. A wracając do sierot będącymi ofiarami, bez potwierdzonej tożsamości nie były one nigdy przekazywane za granicę, tak były w przypadku dzieci fińskich przyjętych przez Szwecję w czasie wojny czy w przypadku dzieci żydowskich z Niemiec przyjętych w Anglii w latach 30. Do tego dodałabym jeszcze apel biskupów Bliskiego Wschodu: aby nie odrywać ludzi od ich kontekstu kulturowego, ale pomagać im na miejscu. Żeby się prawdziwie święcie oburzyć, trzeba wiele wiedzy. Obecny rząd polski ją posiada i wykorzystuje dla dobra obywateli, czego nie mogę powiedzieć o czerwono-zielonym rządzie kraju, w którym mieszkam, tj. Szwecji.

Oceń 32 11 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 19:50:54 | 2017-02-04
Ojcze Grzegorzu, widział ojciec dzisiejsze Wiadomości TVP? Ale się ojciec samozaorał! Tak to jest jak się jest ślepo politycznie poprawnym i nie sprawdza źródeł - gdzie pismo Karnowskiego? Zaufać prezydentowi Sopotu, człowiekowi, który miał mnóstwo zarzutów korupcyjnych, a ratowała go prokura i sady bliskie tym od afery Amber Gold - to jak zaufać Amber Gold lub kredytom we frankach. Oczekuję na oficjalne przeprosiny za bezpodstawne szkalowanie Rządu RP. Jeśli się takie przeprosiny nie ukażą, to uznam, że DEON-owi daleko do Ewangelii i się rozstaniemy.

Oceń 40 8 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR (Angelo! Przeproś za żubra!) 18:23:06 | 2017-02-04
W piśmie Karnowskiego nie ma ani słowa o 10 sierotach.

O.Kramer dał się wkręcić politykowi.

Oceń 39 5 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook