"Terroryzm nie ma swojej ojczyzny ani swojej religii"

Radio Watykańskie
(fot. youtube.com)

"Chrześcijan w Egipcie ogarnął strach i przerażenie, ale potwierdzają oni również zdecydowane przekonanie, że terroryzm nie ma swojej ojczyzny ani swojej religii" - tak prawie dwa miesiące po ataku terrorystycznym na katedrę koptyjską w Kairze mówi patriarcha Tawadros II. W wyniku zamachu 11 grudnia ub.r. śmierć poniosło 25 osób, a wiele innych zostało rannych.

 

W wywiadzie dla włoskiej agencji katolickiej SIR koptyjski patriarcha Aleksandrii podkreślił, że był to wielki szok dla każdego, gdyż wszyscy Egipcjaninie szanują miejsca kultu. Przypomniał, że po tej tragedii zadzwonił do niego także papież Franciszek, aby zapewnić o swej bliskości i złożyć wyrazy współczucia wszystkim tamtejszym chrześcijanom. Patriarcha ma nadzieję, że odwiedzi on kiedyś Egipt.

Tawadros II mówił o roli męczenników w dialogu ekumenicznym. "Historia Kościoła koptyjskiego - stwierdził - pisana jest przez wieki krwią męczenników. Kiedy wspominamy nowych męczenników, wiemy, że ich krew karmi wiarę chrześcijan na całym świecie. Dlatego jesteśmy zadowoleni, że papież Franciszek używa sformułowania «ekumenizm krwi». Krew męczenników to pokarm dla życia Kościoła. Ekumenizm krwi i fakt, że istnieją męczennicy wiary chrześcijańskiej, stanowią solidną bazę dla dialogu teologicznego między naszymi Kościołami w dążeniu do jedności" - powiedział koptyjski patriarcha Aleksandrii.

A wzywając wspólnotę międzynarodową do zdecydowanej walki z przemocą, terroryzmem i wszelką formą dyskryminacji dodał: "Świat pragnie miłości. Miłość jest jedynym rozwiązaniem, które może utrzymywać serca w czystości i zapewnić współistnienie w pokoju i harmonii".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

a a 18:01:01 | 2017-02-02
Jak to mówią: "Nie każdy muzułmanin jest terrorystą, ale każdy terrorysta jest muzułmaninem". Co mnie obchodzą takie tłumaczenia, skoro islam jest odpowiedzialny za 90% aktów terroryzmu i pewne jest, ze wszędzie tam, gdzie się pojawi, prędzej czy później coś wybuchnie??

Oceń 8 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?