Niemieccy biskupi: tylko dzięki rodzinom nasz kraj ma przyszłość

(fot. shutterstock.com)

- Rodziny gwarantują istnienie naszego społeczeństwa. Tylko dzięki rodzinom nasz kraj będzie miał przyszłość - czytamy w dokumencie, który wydały diecezje Nadrenii Północnej-Westfalii, największego pod względem liczby ludności kraju związkowego w Niemczech.

 

14 maja odbędą się wybory do parlamentu tego landu, dlatego Kościół przypomina wszystkim kandydującym partiom o konieczności prowadzenia solidniejszej polityki prorodzinnej.


Pod 18-stronicowym dokumentem podpisały się różne organizacje kościelne z archidiecezji Kolonia i Paderborn oraz diecezji Akwizgran, Essen i Münster. Czytamy w nim, że Kościół w "małżeństwie mężczyzny i kobiety widzi dobry fundament udanego życia rodzinnego", a rozwody obciążają nie tylko bezpośrednio zaangażowanych, ale całe społeczeństwo.

 

W dokumencie zauważa się, że co piąte dziecko w Nadrenii Północnej-Westfalii pochodzi z rodziny zaciągającej świadczenia socjalne. Tu instytucje kościelne apelują o lepszy program wspierający najuboższych.

 

Ulepszenia wymaga też opieka przedszkolna, a ponadto potrzebna jest reforma szkolnictwa. Kościół zwraca uwagę na przepełnione klasy i brak personelu. Do ważnych filarów polityki prorodzinnej dokument zalicza także budownictwo mieszkaniowe, które w Nadrenii Północnej-Westfalii wymaga lepszego programu i zwiększenia środków. Szczególną troską Kościół otacza rodziny wielodzietne i osoby wychowujące dzieci samotnie.

 

Dokument pięciu niemieckich diecezji wyraźnie apeluje do polityków o lepszą politykę prorodzinną. Może on być inspiracją do podobnego apelu na szczeblu federalnym krótko przed wrześniowymi wyborami do Bundestagu.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?