Abp Panamy podał daty 34. Światowych Dni Młodzieży

(fot. Mazur/episkopat.pl)

Światowe Dni Młodzieży Panama 2019 odbędą się w dniach od 22 do 27 stycznia 2019 r. - zapowiedział podczas konferencji prasowej w Panamie abp Jose Domingo Ulloa Mendieta, przewodniczący lokalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

 

Podczas konferencji prasowej w stolicy Panamy, przewodniczący Komitetu organizacyjnego 34. ŚDM Panama 2019 pabp Jose Domingo Ulloa Mendieta zapowiedział, że wydarzenia centralne 34. ŚDM odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r.

W swoim wystąpieniu hierarcha zwrócił się do młodych, przypominając, że to oni są protagonistami tego wydarzenia i podkreślając kreatywność młodych ludzi w dążeniu osiągnięcia wyznaczonych celów, zwłaszcza tych związanych z wiarą.

Abp Ulloa Mendieta zapewnił, że Panama czeka na świadectwo, jakim będzie udział w spotkaniu młodzieży z całego świata.

"Chcemy w tym czasie pokazać światu młode oblicze Kościoła katolickiego, gotowi by nieść radość Ewangelii tym, którzy są daleko, którzy są wykluczeni i tym, którzy znajdują się na peryferiach - egzystencjalnych i duchowych. " - mówił.

W konferencji prasowej wzięli też udział nuncjusz apostolski w Panamie abp Andres Carrascosa Coso, koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ks. Romulo Aguilar, sekretarz wykonawczy komitetu Victor Chang i Roberto Alfaro z Komitetu Organizacyjnego ŚDM Panama 2019.

Hasłem 34. Światowych Dni Młodzieży Panama 2019 są słowa “Oto ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa" (Łk 1,38). Organizatorzy spodziewają się, że może wziąć w nim udział ok. 300 tys. zarejestrowanych uczestników i ok. 1 mln wiernych, którzy zgromadzą się na finałowych uroczystościach z papieżem.

Spośród dotychczasowych edycji ŚDM, tylko dwa spotkania odbyły się w terminie innym, niż lipiec lub sierpień: w Buenos Aires (11-12 kwietnia 1987 r.) i w Manili (10-15 stycznia 1995 r.)

Jak podkreślają panamscy duchowni ŚDM 2019 to ważne wydarzenie dla Kościoła Ameryki Centralnej, ponieważ spotkanie będzie pierwszym, w którym młodzi z tej części świata będą mogli licznie wziąć udział - zarówno ze względów ekonomicznych, jak też na fakt, że jest to pierwsze po Manili spotkanie, które przypada w okresie letnich wakacji szkolnych i uniwersyteckich.

 

Wspomóż Nas
Tagi: śdm, śdm panama

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook