Ks. Neuhaus o wydaleniu 14 dzieci imigrantów przez izraelskie MSZ

(fot. Jazzmany / Shutterstock, Inc.)

To jedenastoletnie, cudowne dzieci, które się tu urodziły i są zintegrowane w społeczeństwie. Ich wydalenie jest posunięciem niemądrym i okrutnym - wikariusz patriarchalny w Jerozolimie skomentował decyzję izraelskiego MSZ o wydaleniu 14 dzieci migrantów.

 

Wikariusz patriarchalny dla katolików języka hebrajskiego w Jerozolimie, ks. David Neuhaus podczas Mszy św. z okazji Światowego Dnia Migrantów i Uchodźców zaapelował o jedność Kościoła. - Jeśli zjednoczymy katolików arabsko i hebrajskojęzycznych oraz Kościół migrantów, możemy stać się silną jednością w głoszeniu dobrej nowiny, która głosi, że upadły wszystkie mury - stwierdził ks. Neuhaus.

 

Jednocześnie zaapelował do Izraela o poszanowanie praw wszystkich ludzi oraz stworzenie przestrzeni dla migrantów, którzy "ciężko pracują i wnoszą ogromny wkład w gospodarkę, życie społeczne oraz kulturową różnorodność kraju".

 

Ks. Neuhaus wyraził troskę z powodu decyzji izraelskiego ministerstwa spraw wewnętrznych o wydaleniu 14 dzieci migrantów. - To jedenastoletnie, cudowne dzieci, które się tu urodziły i są zintegrowane w społeczeństwie. Ich wydalenie jest posunięciem niemądrym i okrutnym - stwierdził duchowny.

 

Z kolei abp Pierbattista Pizzaballa powiedział, że imigranci są "źródłem troski, ale także nowego życia w Ziemi Świętej". Podkreślił, że "setki tysięcy nowych chrześcijan, co stało się już realnym faktem, powoduje, że w pewien sposób zmienia tutaj oblicze również nasz Kościół".

 

Abp Pizzaballa w kazaniu podczas Mszy św. z okazji Światowego Dnia Migrantów i Uchodźców podkreślił, że różnorodność etniczna, językowa, kulturowa oraz bogactwo obrządków wnoszone przez różne grupy migrantów są wzbogaceniem Kościoła lokalnego.

 

Arcybiskup zapewnił, że wierni ze wszystkich krajów stanowią integralną część składową Kościoła w Ziemi Świętej i wnoszą ważny wkład zarówno w życie społeczne, jak i życie Kościoła. Dodał, że zadaniem Kościoła jest podkreślanie godności każdego człowieka oraz znaczenia rodziny, wspólnoty i solidarności, a także ochrona stworzenia.

 

W Mszy św. w Jaffie uczestniczyli też hierarchowie 17. Międzynarodowej Konferencji Biskupów w Ziemi Świętej obradującej do 19 stycznia w Izraelu i Palestynie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

wojtekch77 08:12:48 | 2017-01-17
Jakby to było w Polsce to by na Polaków gromy leciały ze wszystkich stron. A tutaj jakieś wyważone słuwka rodem z michnikowskiego szmatławca.

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook