Biskupi: cała klasa polityczna powinna wylewać łzy pokuty

Radio Watykańskie
(fot. Shutterstock, Inc.)

Biskupi Korei Południowej wskazują na konieczność "chronienia oraz rozwijania demokracji w sposób pokojowy i dojrzały". Tak odpowiadają na kryzys polityczny w tym azjatyckim kraju, gdzie parlament zatwierdził wotum nieufności wobec urzędującej prezydent Park Geun-hye.

 

W przesłaniu zatytułowanym "Sprawiedliwość popłynie niewysychającym strumieniem" tamtejszy episkopat przyłączył się do powszechnych żądań ustąpienia dotychczasowej głowy państwa.

 

Cała koreańska klasa polityczna powinna "wylewać łzy pokuty" oraz starać się "odbudować zaufanie i nadzieję w narodzie" - piszą biskupi.


Kryzys, jaki dotknął ten kraj, ma początki w aferze wynikającej z kontrowersyjnej relacji wybranej w 2012 r. prezydent z córką przywódcy jednego z kultów szamanistycznych.

 

Choi Soon-sil manipulowała głową państwa, uzyskując dostęp do tajnych dokumentów i namawiając do decyzji służących ekonomicznie interesom kontrolowanych przez nią przedsiębiorstw czy fundacji.

 

Zarzuty, na podstawie których przegłosowano ostatecznie wotum nieufności względem Park Geun-hye, to korupcja, oszustwa, nadużywanie władzy i niedotrzymywanie obowiązków konstytucyjnych.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook