Przemyśl: nowy krzyż w miejsce zniszczonego

Podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami Przemyśla, 14 września na Wzgórze Trzech Krzyży zostanie ponownie zamontowany i poświęcony drewniany krzyż, który w nocy z 21 na 22 sierpnia nieznani sprawcy odcięli i porzucili kilkadziesiąt metrów od Wzgórza.

 

Procesja wyruszy 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 19.00 z parkingu przed Cmentarzem Głównym przy ul. Słowackiego. Stamtąd ul. Przemysława w kierunku Wzgórza Trzech Krzyży. Uroczystość odbędzie się w 10. rocznicę ustawienia na przemyskim Zniesieniu Krzyża Zawierzenia Miasta Przemyśla Bożemu Miłosierdziu. Procesja przejdzie w obok tego miejsca. Główną intencją będzie wynagradzanie za znieważanie krzyża w naszej ojczyźnie.

Modlitwa zakończy się wmontowaniem i poświęceniem nowego metalowego krzyża w miejscu zniszczonego w nocy z 21 na 22 sierpnia, kiedy nieznani sprawcy odcięli drewniany krzyż od metalowej podstawy i porzucili kilkadziesiąt metrów od Wzgórza w krzakach. Do tej pory policji nie udało się ustalić sprawców.

 

Wspomóż Nas
Tagi: krzyż, przemyśl

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?