W Maroku wprowadzono zakaz sprzedaży burek

(fot. shutterstock.com)

Maroko zaczyna przeciwdziałać zasłanianiu całego ciała. Według tamtejszego portalu informacyjnego Le360 ministerstwo spraw wewnętrznych w Rabacie zabroniło sprzedaży, produkcji i sprowadzania burek oraz noszonego przez muzułmanki nikabu - zasłony na twarz.

 

Swoją decyzję resort tłumaczy względami bezpieczeństwa, gdyż - jak wyjaśnił portalowi jeden z wysokich urzędników - coraz częściej zdarza się, że pod takim kobiecym strojem, całkowicie zasłaniającym osobę, ukrywają się terroryści.

 

Zgodnie z nową decyzją rządową, właściciele sklepów muszą w ciągu 48 godzin wycofać ze sprzedaży wspomniane towary. Nie wiadomo jeszcze, czy oznacza to także ogólny zakaz ich noszenia.

 

W Maroku burkę i nikab, pozostawiający tylko odsłonięte oczy, noszą kobiety w regionach bardzo konserwatywnych. Większość mieszkanek kraju nosi hidżaby - chusty, pozostawiające odsłoniętą twarz. W Europie, w takich krajach jak Francja, Belgia i Holandia, prawo zabrania noszenia burek i nikabów w życiu publicznym. Za nieprzestrzeganie tej zasady grożą poważne kary. Wprowadzenie podobnego zakazu jest obecnie rozważane w Niemczech.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?