Hakerzy zaatakowali komputery kard. Ravasiego

(fot. shutterstock.com)

Ataki hakerów na sieci internetowe nie ominęły też Watykanu. Włoski dziennik "Corriere della Sera" podał 10 stycznia, że piraci komputerowi hakerzy włamali się na konta dwojga najbliższych współpracowników przewodniczącego Papieskiej Rady Kultury, kard. Gianfranco Ravasiego.

 

Śledczy ustalili, iż ataku dokonali włoski przedsiębiorca i jego siostra. Na razie nie wiadomo, co było celem ich działania.

 

W każdym razie rodzeństwo zostało już zatrzymane w Rzymie. Z wstępnego dochodzenia wynika, że w ciągu minionych pięciu lat włamywali się oni już do komputerów włoskich polityków, m.in. byłego premiera Matteo Renziego.

Według dziennika wiadomość o ataku hakerskim kard. Ravasi przyjął ze spokojem. "Co najwyżej mogli przeczytać życzenia i błogosławieństwa oraz teksty biblijne" - miał to skomentować.

Hakerzy szpiegowali też komputery położonego w pobliżu Bazyliki św. Piotr Domu "Bonus Pastor" (Dobry Pasterz) - hotelu, w którym często zatrzymywali się kardynałowie i biskupi, odwiedzający Watykan. Według służb specjalnych, cały materiał znajduje się obecnie na dwóch serwerach w USA i jest obecnie badany przez FBI i ekspertów włoskich.

W 2012 roku grupa hakerów "Anonymous" na pewien czas zablokowała dostęp Watykanu do Internetu. Administracja Kurii Rzymskiej zwiększyła kontrolę komputerów w 2011 roku po tzw. aferze Vatileaks związanej z wyciekiem poufnych dokumentów watykańskich.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

KL 19:36:13 | 2017-01-11
Źle trafili. Nie tak łatwo zrozumieć Ravasiego. Czytałem kilka jego rzeczy (świetnych!), ale to naprawdę ciężki kawałek chleba. Obawiam się, że ci hakerzy za wiele nie mieli pożytku z notatek Ravasiego.

Oceń 2 2 odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook