Kościoły apelują o walkę z chorobami społecznymi

(fot. shutterstock.com)

Z powodu rosnącego braku bezpieczeństwa bożonarodzeniowe i noworoczne Msze w Trynidadzie i Tobago zostały przesunięte na wcześniejsze godziny. Taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy w historii Kościoła na tych południowoamerykańskich wyspach.

 

Stąd też wspólny apel zwierzchników tamtejszych chrześcijan: katolików, anglikanów i luteranów o postawienie tamy przemocy. Przypominają oni, że w ostatnim czasie w tym kraju popełniono ponad 400 morderstw. Niejednokrotnie były one związane z trawiącym te wyspy problemem handlu narkotykami.


We wspólnym przesłaniu trzej hierarchowie, a wśród nich katolicki arcybiskup stołecznego Port of Spain, podkreślają, że Trynidad i Tobago od zbyt dawna kroczą w ciemności. - Komunizm, socjalizm i kapitalizm nie dały naszej ojczyźnie pokoju ani bezpieczeństwa, dlatego też musimy jeszcze bardziej przylgnąć do Chrystusa, który jest jedyną drogą prowadzącą do światła - piszą we wspólnym oświadczeniu wzywającym wiernych do zdecydowanej walki z chorobami rozkładającymi tamtejsze społeczeństwo.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook