500 szkół im. Jana Pawła II może zostać zamkniętych

(fot. giulio napolitano / Shutterstock.com)

Nawet pół tysiąca szkół, których patronem jest św. Jan Paweł II, może zniknąć z edukacyjnej mapy Polski. Taki może być wynik reformy oświatowej, która zakłada m.in. likwidację gimnazjów i powrót do 8-klasowej szkoły podstawowej.

 

Ze wstępnych planów, Zespół Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu, ma zostać przekształcony w szkołę podstawową. Wraz ze zmianami otrzyma budynek obecnej PSP 17. - Czas pokaże, czy część szkół papieskich zniknie z edukacyjnej mapy Polski. Wszystko zależy od lokalnych samorządów - powiedział Jan Rychlicki, dyrektor ZSI w Radomiu.

 

- Dotyczy to głównie tych gimnazjów, które zostaną włączone w inne placówki oświatowe, które mają już patrona. W takim przypadku podejrzewam, że patron, czyli Jan Paweł II zniknie. W maju odbędzie się jubileuszowy zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Jadownikach w Małopolsce i tam będziemy szukać pomysłów, by ocalić pamięć o naszym wielkim patronie - powiedział dyrektor Jan Rychlicki.

 

W Polsce istnieje prawie 1300 szkół, których patronem jest papież-Polak. Uczęszcza do nich około 350 tys. uczniów.

 

Celem Rodziny skupiającej społeczność szkolną, która za patrona wybrała sobie papieża Polaka, jest integracja uczniów oraz propagowanie jego nauczania. Idea zrodziła się w 1998 r. w Zespole Szkół Integracyjnych w Radomiu. Uczniowie i nauczyciele, należący do Rodziny, zobowiązani są m.in. do realizowania w życiu nauczania Jana Pawła II.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (12)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR 17:45:04 | 2017-01-04
@Oriana

Inne propozycje reform oznaczają, że ta idzie do śmiecia. Zanim zarzucisz pisanie komuś bzdur zastanów się nad tym co piszesz. Podtrzymuje wszystko co napisałem.

Co do klikania: to jest oszczerstwo! Nie robię tak. Jeżeli nie chcesz ze mną dyskutować to napisz to. Nie musisz mnie od razu oczerniać. Chociaż doceniam, że nie nazwałaś mnie faszystą.

ps. @deon jeżeli macie taką możliwość to wyrażam zgodę na ujawnienie moich plusów i minusów jeśli użytkonik Oriana zwróci się z taką prośbą

Oceń 1 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Oriana 10:48:03 | 2017-01-04
@ WDR
Bzdury. Szkoły można reformować, ale mądrze, tak aby to przyniosło korzyść. Są inne propozycje reformy, być może dlatego prezydent zwleka z podpisaniem.
WDR, jesli chcesz, żeby dysusję z Toba traktowac poważnie, to przede wszystkim przestań zachowywac się jak troll: klikać plusy dla siebie i minusy dla tych, których wypowiedzi się Tobie nie podobają. Można pomyśleć, że pracujesz na etacie trolla.

Oceń 6 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 09:02:42 | 2017-01-04
Reforma edukacji przeprowadzana bez konsultacji (można poczytać o osobach które minister wskazała jako konsultantów, a którzy byli bardzo zaskoczeni, że coś konsultowali). Ale przecież suweren za pińśćet wszystko klepnie. 

Oceń 1 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR 03:12:58 | 2017-01-04
@Oriana

Dalsze konsultacje? Konsultacje już były. Nie. Tej reformy nie da się odroczyć. Albo wejdzie teraz w życie, albo koniec, po niej. Prezydent musi podjąć decyzję do 9 stycznia. Jeśli ją zawetuje na pewno zostanie odrzucona w Sejmie. I tyle. Wóz albo przewóz. Nie ma innych opcji.

Oceń 9 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 23:57:09 | 2017-01-03
Utrata ilości szkół im. JPII to pikuś ... problem, że ta ustawa psuje edukację przynajmniej przez kilka roczników uczniów.

Oceń 6 13 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Oriana 23:39:24 | 2017-01-03
Mądrzej byłoby odroczyć tę reformę, bo nie jest dobrze przygotowana. Należałoby wziąć pod uwagę głos samorządów, nauczycieli, rodziców i ekspertów akademickich, bo wszystkie te środowiska zgłaszają zastrzeżenia. Może prezydent nie podpisze jednak tej ustawy i skieruje ją do dalszych konsultacji. Byłoby to mądre posunięcie.

Oceń 11 10 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Luc 22:36:54 | 2017-01-03
To nie jedyna strata w efekcie tej niedobrej i nieuzasadnionej zmiany.

Oceń 10 12 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook