Kard. Zenari: 2017 kluczowy dla pokoju w Syrii

Radio Watykańskie
(fot. youtube.com)

Obecny rok może być kluczowy dla sprawy pokoju w Syrii. Mimo pozytywnych sygnałów płynących z tego kraju trzeba jednak być ostrożnym w ocenach, ponieważ wciąż trwają tam walki, a ludzie bardzo cierpią.

 

Wskazuje na to nuncjusz apostolski w tym kraju podkreślając, że Syryjczycy przyjęli zawieszenie broni z oddechem ulgi. Kard. Mario Zenari zauważa, że bardzo ważne jest, by wspólnota międzynarodowa dogadała się i wspólnie działała na rzecz pokoju.

 

Sprawdź, jak możesz konkretnie pomóc mieszkańcom Syrii >>

 

Chcemy wierzyć w przełom

 

"W ciągu tych minionych sześciu lat byliśmy niestety świadkami podziałów w łonie wspólnoty międzynarodowej i samej Rady Bezpieczeństwa ONZ. Te podziały nie pomagały w szukaniu drogi pokoju - mówi Radiu Watykańskiemu kard. Zenari. - W ostatnich dniach jednogłośnie przegłosowane zostały dwie rezolucje Rady, co, chcemy wierzyć, stanowi mocny znaki mogący przyczynić się do przełomu. Jesteśmy przekonani, że 2017 rok będzie naprawdę kluczowy dla pokoju w Syrii!

 

Oczywiście zostało jeszcze wiele do zrobienia, najważniejsze jednak to zaprzestanie wszelkiej przemocy. To czas leczenia ran, naprawdę głębokich. Zarówno tych fizycznych, jak i tych duchowych, w naszych sercach. Wiele ran wymaga teraz prawdziwego uzdrowienia, widać jednak cień nadziei na przyszłość".


Nuncjusz apostolski w Damaszku wskazuje, że to miasto od tygodni pozostaje bez wody i elektryczności, co negatywnie odbija się na i tak trudnej codzienności Syryjczyków. Mimo jednak wielu utrudnień, jak zaznacza, bożonarodzeniowy czas był dla mieszkańców tego kraju naprawdę radosny i dający nadzieję na pokój i pojednanie.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook