Malaria przyczyną pogorszenia stanu zdrowia abp Hosera

(fot. Przemysław Jahr / Wikimedia Commons, CC-BY-SA-3.0)

Przyczyną pogorszenia stanu zdrowia abp. Henryka Hosera jest malaria - poinformował w poniedziałek biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk.

 

Malaria jest ostrą, przewlekłą chorobą pasożytniczą, którą przenoszą samice komara widliszka. Choroba najczęściej występuje w Afryce.

W czwartek ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej, abp Hoser po kilkudniowym, nieprzynoszącym poprawy zdrowia leczeniu infekcji trafił do szpitala.

 

Jak poinformował w poniedziałek biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk, przyczyną pogorszenia stanu zdrowia abp. Henryka Hosera jest malaria. Według komunikatu bp. Solarczyka zamieszczonego na stronie diecezji warszawsko-praskiej, potwierdziły ją przeprowadzone w szpitalu badania.

 

"Postawiona przez lekarzy diagnoza i realizowane procedury medyczne prowadzą do skutecznych efektów leczenia" - dodał bp Solarczyk. Podziękował również wszystkim osobom, które okazują modlitewne wsparcie i życzliwość dla abpa Hosera.

 

Rzecznik diecezji warszawsko-praskiej Mateusz Dzieduszycki powiedział PAP, że abp Hoser był w Afryce od września do grudnia zeszłego roku trzykrotnie, ostatni raz na początku grudnia 2016 r.

 

Abp Henryk Hoser przez 21 lat, od 1975 do 1996 roku, pracował jako misjonarz w Rwandzie, pełniąc tam różne funkcje; był duszpasterzem, proboszczem, animatorem duszpasterstwa rodzinnego, organizatorem wielu sesji formacji apostolstwa świeckich, promotorem apostolstwa słowa drukowanego. W 1978 r. założył w Kigali Ośrodek Medyczno-Socjalny, którym kierował przez 17 lat oraz Centrum Formacji Rodzinnej (Action Familiale).

 

Po wojnie domowej w 1994. w Rwandzie, na czas nieobecności Nuncjusza Apostolskiego, Stolica Apostolska mianowała go Wizytatorem Apostolskim na Rwandę. Stanowisko to piastował przez dwa lata, do czasu mianowania nowego Nuncjusza Apostolskiego w Rwandzie, w 1996 r.

 

Abp. Henryk Hoser ma 74 lata, od 2008 r. jest biskupem diecezjalnym warszawsko-praskim. Jest pallotynem, misjonarzem, lekarzem; przewodniczy Zespołowi Ekspertów ds. Bioetycznych KEP; jest też członkiem Komisji Duszpasterstwa i Rady ds. Rodziny KEP.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Bazyli 08:01:53 | 2017-01-03
Ciekawe czy zabrał maczetę.

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR 18:18:17 | 2017-01-02
I to tyle jeśli chodzi o słowa Jarosława Kaczyńskiego na mównicy sejmowej...

Oceń 3 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 14:31:38 | 2017-01-02
Wspomnienia w Rwandy go męczą?

Oceń 2 11 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook