"Koniec roku to dobra okazja, by rozpocząć dialog"

(fot. youtube.com)

- Zanim uczynimy postanowienia na Nowy Rok, lepiej domknąć pewne sprawy w tym roku. To dobra okazja, by podać sobie ręce i rozpocząć dialog - napisał dziś rano na Twitterze metropolita wrocławski.

 

W rozmowie z KAI abp Józef Kupny odniósł się do promowanych w mediach tzw. "noworocznych postanowień": - Jakkolwiek dla człowieka wierzącego zdecydowanie lepszą okazją do podejmowania tego typu decyzji są okresy Adwentu lub Wielkiego Postu, w tym czasie bowiem dominuje motywacja religijna, to jednak zawsze jest dobry dzień, by wyznaczać sobie pewne cele i od siebie wymagać - mówi hierarcha.

 

Zauważa przy tym, że ostatni dzień starego roku również można potraktować jako moment sprzyjający "domknięciu pewnych spraw". - Dobrze jest nie pozostawiać sytuacji bez wyjaśnienia i dzięki temu wkroczyć w Nowy Rok Pański z czystym sumieniem - podkreśla abp Kupny.

 

Na pytanie czy jego wpis na Twitterze odnosi się do sytuacji politycznej w naszym kraju Ksiądz Arcybiskup odpowiada: - Kościół nie dzieli nauczania na skierowane do polityków i pozostałej części społeczeństwa. Wezwania do miłości bliźniego, przebaczenia i pojednania, podania sobie ręki i rozpoczęcia dialogu z kimś, z kim może długo już nie rozmawialiśmy, dotyczą tak naszych rodzin, wspólnot parafialnych, jak i szerszych społeczności.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?