Birma: zjednoczmy się na rzecz pokoju

(fot. pixabay.com)

- To czas, abyśmy się zjednoczyli, wszystkie religie i wszystkie grupy etniczne, tak aby rok 2017 był rokiem pokoju - zaapelował birmański kardynał Charles Maung Bo.

 

Arcybiskup Rangunu przypomniał, że pojednanie można osiągnąć jedynie na drodze sprawiedliwości i negocjacji. Zachęcił wyznawców wszystkich religii, by 1 stycznia obchodzić w Birmie jako dzień postu i modlitwy o pokój.

 


- Niech w tym dniu wszyscy, którzy będą w naszym kraju nawiedzać klasztory, kościoły, świątynie czy meczety, niosą ze sobą transparenty lub wstęgi z napisem: «Stop wszystkim wojnom» - powiedział birmański purpurat. - Starajmy się spędzić ten dzień na modlitwie i poście w intencji pokoju, aby przemienić wszystkie serca. Koniecznie trzeba położyć kres wojnom, które do tej pory nękają Birmę - dodał.

 

Arcybiskup Rangunu zauważył także, że choć wszyscy mieszkańcy kraju złożą sobie życzenia "szczęśliwego Nowego Roku", to nie dla każdego on takim będzie. Ponad 200 tys. przesiedleńców przebywa w obozach, a w wielu miejscach Birmy toczą się walki. Stąd apel: - Zjednoczmy się wszyscy razem na rzecz prawdziwego pokoju - zakończył kardynał.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook