Koptyjski biskup: ludzie pokładają ufność w Bogu

(fot. youtube.com)

Po ataku na kościół koptyjski w Kairze chrześcijanie żyją wśród obaw o swoje bezpieczeństwo, ale nie brak także pewnych oznak pozytywnych - powiedział dla organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie koptyjski biskup Kyrillos William.

 

- Niedawne ataki terrorystyczne, których doświadczyli wierni w Kairze, spowodowały głęboki ból i wielki wstrząs wśród chrześcijan - powiedział 70-letni hierarcha. Zwrócił uwagę, że kilka dni temu zmarła w wyniku odniesionych ran 26. ofiara tamtego zamachu - 10-letnia dziewczynka. - Równocześnie jednak można zauważyć, że ludzie pokładają ufność w Bogu, mają w sobie wiele siły, podobnie jak w przeszłości, gdy do ataków terrorystycznych dochodziło po to, żeby powstrzymać ludzi od udziału w nabożeństwach - dodał biskup.

 

Podkreślił także piękną postawę egipskiej społeczności niechrześcijańskiej, od której tamtejsi wyznawcy Chrystusa otrzymali liczne oznaki solidarności i sympatii. Wielu muzułmanów składało im kondolencje. Także władze państwowe zareagowały natychmiast i rozpoczęły już dochodzenie w sprawie ataku z 11 grudnia.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?