Bp Greger: Bóg oczekuje naszego świadectwa

(fot. youtube.com)

Nie wystarczy modlić się, aby Bóg nakarmił ludzi głodnych, ale trzeba samemu podjąć wysiłki, aby wśród nas głodnych nie było - powiedział bp Piotr Greger, który 25 grudnia sprawował Mszę św. w katedrze w Bielsku-Białej.

 

Duchowny zauważył, że znaczenie wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat polega na tym, że "Bóg przychodzi na świat tak realnie, że można Go dotknąć, zobaczyć, usłyszeć".

 

Jak zauważył biskup w homilii, wcielenie Boga nie było Jego "chwilowym kaprysem, ale nieodwołalną decyzją Boga na wieczność". - Od momentu narodzenia w Betlejem, Bóg jest obecny w swoim ciele, i takim pozostanie na zawsze. Dzisiaj Ciało Chrystusa rozpoznajemy najpierw w Najświętszej Eucharystii - przypomniał biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej.

 

- Jezus Chrystus w Sakramencie Ołtarza po prostu jest obecny, tutaj rozbił wśród nas swój namiot jako Ten, który ma ciało. Jest obecny, by nam towarzyszyć w pielgrzymce przez ziemię, wspomagać pośród codziennych zmagań - wyjaśnił.

 

Duchowny zauważył, że znaczenie wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat polega na tym, że Bóg przychodzi na świat tak realnie, że "można Go dotknąć, zobaczyć, usłyszeć". - Dzięki temu człowiek chcąc spotkać Boga nie musi wychodzić "poza siebie", jak to jest w medytacji transcendentalnej, ale może Go spotkać żyjąc w tym świecie, ponieważ Bóg również stał się człowiekiem - podkreślił biskup w homilii.

 

Wskazał jednocześnie, że dzisiejsza uroczystość staje się dla wierzących również nowym zobowiązaniem do podjęcia konkretnych działań. - Jeśli bowiem z chwilą Narodzenia Bóg stanął na ziemi jako Człowiek, to od tego momentu jest obecny oraz działa poprzez swoje ciało. Jesteśmy razem z Nim jako Głową jednym Ciałem, to znaczy, że nie wolno nam stać bezradnie z założonymi rękami. Nie wystarczy zatem modlić się, aby Bóg nakarmił ludzi głodnych, ale trzeba samemu podjąć wysiłki, aby wśród nas głodnych nie było - zaapelował.

 

- Jak kiedyś, tak i dzisiaj Pan Bóg oczekuje od nas nowego zaangażowania w życie Kościoła. To jest najbardziej wymierne świadectwo wiary wobec faktu Bożego Narodzenia - wezwał na koniec.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook