Kalisz: dziś kolejna Noc Konfesjonałów - zobacz program

(fot. shutterstock.com)

Dzisiaj w dziewięciu kaliskich kościołach ponad 100 kapłanów będzie udzielało sakramentu pokuty. Tegoroczna Noc Konfesjonałów odbędzie się pod hasłem "Którym odpuścicie grzechy są im odpuszczone" (J 20,23a).

 
Z sakramentu pojednania będzie można skorzystać w godz. 19.00-24.00 w kościołach: katedrze św. Mikołaja (ul. Kanonicka), Sanktuarium św. Józefa (pl. św. Józefa), Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (ul. Asnyka), Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego - kościele ojców jezuitów (ul. Stawiszyńska), kościele Opatrzności Bożej (ul. Polna), kościele Świętej Rodziny (Rogatka), kościele św. Apostołów Piotra i Pawła (os. Dobrzec), kościele św. Matki Teresy z Kalkuty (os. Ogrody), kościele ojców franciszkanów (ul. Św. Stanisława). 
 
W tym samym czasie w świątyniach będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, a dzieło jednania ludzi z Bogiem wesprą swoją modlitwą siostry z różnych zgromadzeń zakonnych z diecezji kaliskiej oraz radiosłuchacze Radia Rodzina.
 
Do skorzystania z sakramentu pokuty zachęca wiernych bp Łukasz Buzun. - Jako ludzie wierzący z jednej strony jesteśmy świadomi swoich grzechów i błędów, a z drugiej strony jesteśmy też świadomi powołania do jakiego zostaliśmy wezwani przez Pana Jezusa. Każdy z nas potrzebuje duchowej odnowy, wewnętrznego odrodzenia. Nie jesteśmy tylko ludźmi na zewnątrz, mamy duszę i to wnętrze ludzkie karmi się tym wszystkim, co pochodzi od Boga, a więc Słowo Boże, Eucharystia, także spotkanie z Jezusem w sakramencie pokuty i usłyszenie tych słów, które są dla nas wielkim błogosławieństwem i jednocześnie nowym początkiem: "Odpuszczają ci się twoje grzechy, idź i więcej nie grzesz" - mówi biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.
 
Organizatorem Nocy Konfesjonałów w Kaliszu jest Diecezjalne Radio "Rodzina". - Jest to sprawdzone duszpasterskie działanie skierowane szczególnie do tych, którzy pracują do późna, żyją w zabieganiu, do powracających z pracy za granicą, ale także do wszystkich, którzy w atmosferze ciszy i spokoju będą mogli zatrzymać się i skorzystać z tego specjalnego czasu spowiedzi, by w ten sposób duchowo przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia - mówi ks. Łukasz Skoracki, dyrektor Diecezjalnego Radia "Rodzina".
 
Duchowny dodaje, że księża z wielką radością i otwartością odpowiadają na zaproszenie, żeby służyć w konfesjonale tego wieczoru. 
 
W konfesjonale posługę będzie pełnił także biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook