Kard. Tauran: dla dialogu nie ma alternatywy

(fot. Quintanar / Wikipedia Commons / CC BY)

Dialog z muzułmanami musi być kontynuowany, bo alternatywą dla niego byłaby przemoc. Trzeba jednak jasno powiedzieć, że my pragniemy dialogu, a nie "uległości" - tak kard. Jean-Louis Tauran zareagował na wczorajszy zamach w Berlinie.

 

W Watykanie stoi on na czele Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.

 

Również i tym razem, podobnie jak po poprzednich zamachach, które wstrząsnęły Europą, podkreśla on, że dla dialogu nie ma alternatywy. Przyznaje, że w takich sytuacjach uwaga opinii publicznej kieruje się na świat muzułmański.

 

- Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tym, co się wydarzyło w Niemczech, w Egipcie, a jeszcze wcześniej we Francji, mej ojczyźnie. I wielka jest pokusa defetyzmu. Jednakże to właśnie w takich chwilach trzeba nadal wierzyć w dialog, który ma istotne znaczenie dla całej ludzkości - powiedział kard. Taruan w wywiadzie dla "L’Osservatore Romano".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Franciszek2 07:51:44 | 2016-12-21
Wierzyć to trzeba w Boga a nie w dialog, proszą Pana kardynała. Przemoc nie jest alternatywą  dialogu tylko skutkiem. Jak wyznawcy islamu mogą szanować ludzi którzy nie szanują wlasnego Boga ? Nawet czerwień Twego stroju kardynale przeczy temu co mówisz.

Oceń 14 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook