Po zamachu Kościoły w Berlinie wzywają do modlitwy

(fot. Wolfgang Roucka (Erzbischöfliches Ordinariat München) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons)

Po terrorystycznym zamachu na bożonarodzeniowy jarmark w Berlinie Kościoły stolicy Niemiec wezwały 20 grudnia, aby żałobę wyrazić wspólnymi modlitwami i chwilą ciszy.

 

Solidarność w chwilach bólu

 

Z bólem i oburzeniem wiadomość o zamachu przyjął przewodniczący Konferencji Biskupów Niemieckich, kard. Reinhard Marx. - Akt przemocy na bożonarodzeniowym jarmarku jest zaprzeczeniem tego, czym żyli ludzie zgromadzeni w tym miejscu - oświadczył kard. Marx w Monachium. Jednocześnie wyraził współczucie bliskim osób zmarłych i poszkodowanych i zapewnił o swojej modlitwie za wszystkich. - W tych trudnych chwilach dla Berlina i dla całego kraju ważne jest, abyśmy byli z sobą solidarni jako społeczeństwo - stwierdził kard. Marx.

 

"Przerażający akt przemocy"

 

Według przewodniczącego Rady Kościołów Ewangelickich Niemiec (EKD), bp Heinricha Bedford Strohma był to "przerażający akt przemocy". - Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tą brutalną i bezsensowną przemocą - oświadczył ewangelicki biskup i zapewnił, że łączy się w modlitwie ze wszystkimi ludźmi w Niemczech i na świecie.

 

Naocznym świadkiem zamachu był przewodniczący wspólnoty ewangelickiego kościoła pamięci w Berlinie, Anselm Lang. Świąteczny bazar i miejsce, w które wjechała ciężarówka powodując śmierć 12 osób, znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła. W pół godziny po tym odrażającym wydarzeniu Lang był na placu w towarzystwie policjantów. - To był przerażający widok. Każdy zamach jest niegodziwym czynem, jednakże wobec tych wydarzeń, jakie miały miejsce właśnie przed tym kościołem, brak mi słów - powiedział w pierwszej reakcji ewangelicki duchowny. Poinformował, że w jego kościele, w bezpośrednim sąsiedztwie tragicznego zamachu, dziś o godz. 18. sprawowane będzie nabożeństwo w intencji ofiar zamachu.

 

Rozpędzona ciężarówka wjechała wczoraj po godz. 20 w tłum na teren, gdzie odbywał się jarmark bożonarodzeniowy przy placu Breitscheidplatz w centrum Berlina. W wyniku ataku zginęło 12 osób, a 48 zostało rannych, w tym część ciężko.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook