Prymas i Naczelny Rabin Polski wspólnie nagrywali Biblię Audio

(fot. youtube.com)

Prymas Polski abp Wojciech Polak oraz Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich nagrali w poniedziałek fragment Starego Testamentu, który będzie częścią Superprodukcji Biblia Audio. Słuchowisko będzie czytać ponad 500 osób: 300 aktorów i 200 amatorów.

 

Superprodukcja Biblia Audio to słuchowisko, na które składa się Stary i Nowy Testament, a czytać je będzie ponad 300 aktorów i 200 amatorów. Autorzy podają, że wśród aktorów, którzy wzięli udział w nagraniach Nowego Testamentu, dostępnego już w sieci i na płytach CD, są Jerzy Trela, Adam Woronowicz, Małgorzata Kożuchowska, Krystyna Janda, Piotr Fronczewski, Roman Kłosowski.

 

Rabin łączy siły z arcybiskupem

 

W rozpoczętych właśnie pracach nad Starym Testamentem wzięli udział Prymas Polski abp Wojciech Polak oraz Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich. Przeczytali oni fragmenty Księgi Mojżeszowej - wyjście Izraelitów z Egiptu.

 

- Popularyzacja Pisma Świętego i przybliżenie go w tak ciekawej formie, może być dla wielu okazją do żywego spotkania ze Słowem Bożym. Niech będzie to inspiracja do Tego, aby po Pismo Święte sięgać. Aby nie było ono, jak mówił Roman Brandstaetter, księgą nieznaną - powiedział po nagraniu abp Polak.

 

Pomysłodawcą, reżyserem i producentem Biblii Audio jest aktor Krzysztof Czeczot.

 

- Czuję się niezwykle zaszczycony i szczęśliwy jednocześnie, że po kilku miesiącach starań, udało nam się doprowadzić do spotkania dwóch dostojników - księdza prymasa Wojciecha Polaka oraz Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha, którzy wspólnie przeczytali fragmenty Księgi Mojżeszowej. Ksiądz Prymas został nagrany w języku polskim, a pan Rabin w hebrajskim - opowiadał Czeczot.

 

Prace nad projektem trwają od dwóch lat

 

Jak powiedział w rozmowie z PAP współautor projektu, Maciej Budzich prace nad projektem trwają od dwóch lat, bo tyle właśnie trwało napisanie scenariusza do słuchowiska. - To największe i najbardziej epickie słuchowisko, nie tylko pod względem religijnym, ale również kulturalnym, literackim i społecznym - dodał Budzich. - Fundusze na ten cel zbieramy "crowdfundingowo", natomiast udostępniamy w sieci za darmo - podkreślił.

 

W grudniu 2016 w Berlinie projekt otrzymał nagrodę European Excellence Awards 2016. Jest to konkurs na najlepsze projekty społeczne, komunikacyjne i marketingowe.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook