W Watykanie powstało pierwsze stowarzyszenie kobiet

(fot. www.pixabay.com CC0)

W Watykanie powstało stowarzyszenie kobiet - pierwsze od czasu utworzenia Państwa Watykańskiego.

 

Stowarzyszenie D.VA (Donne in Vaticano - Kobiety w Watykanie) jest otwarte dla wszystkich 750 kobiet pracujących w instytucjach Stolicy Apostolskiej i w Watykanie. Stanowią one niemal 20 procent wszystkich tam zatrudnionych.


Celem ugrupowania jest stworzenie "przyjacielskiej sieci solidarności dla wspierania rozwoju zawodowego i osobistego", w planie są także propozycje kulturalne, charytatywne i duchowe", poinformowało 5 grudnia biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

 

"Sądzimy, że kobiety stanowią cenną grupę pracowników we wszystkich dziedzinach życia i działalności w Watykanie", głosi deklaracja założycielska. D.VA podkreśla, że zachętą dla utworzenia stowarzyszenia było nauczanie papieży, którzy "przy wielu okazjach" wyrażali uznanie dla pracy kobiet.

 

Grupa kobiet pracujących w Watykanie już od dawna starała się o utworzenie wspólnej platformy. Oficjalnie D.VA powołano do życia 1 września 2016 r. Od pierwszej chwili swój udział zgłosiło ok. 50 kobiet. Przewodniczącą stowarzyszenia jest pochodząca z USA Tracey McClure, pracująca w dzienniku watykańskim "L’Osservatore Romano".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook