Brama Miłosierdzia w Donbasie pozostanie otwarta

(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)

W Sanktuarium Boga Ojca Miłosiernego w Zaporożu na Wschodniej Ukrainie, mimo zakończenia Roku Jubileuszowego, Brama Miłosierdzia nadal pozostanie otwarta. Tak zadecydował Ojciec Święty w związku z nadal trwającymi w Donbasie działaniami zbrojnymi.

 

O tej wyjątkowej decyzji papieża mówił w rozmowie z Radiem Watykańskim biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej Jan Sobiło.

 

Prośba papieża Franciszka

 

- Wielką radość mamy w Zaporożu na Wschodniej Ukrainie, na terenie przylegającym do strefy konfliktu w Donbasie. Ojciec Święty Franciszek pragnie, abyśmy w naszym Sanktuarium Boga Ojca Miłosiernego, które jest położone blisko linii frontu, mieli w dalszym ciągu otwarte Drzwi Miłosierdzia, Bramę Miłosierdzia. Przy sanktuarium pracuje komitet papieskiej pomocy dla Ukrainy. Do niego są przesyłane projekty dotyczące osób najbardziej poszkodowanych w działaniach wojennych. Ludzie są bardzo zmęczeni tą wojną, która w dalszym ciągu zbiera swoje żniwo, chociaż media w Europie mało już zwracają uwagi na wojnę na Wschodniej Ukrainie. A my ciągle widzimy ludzi, których przywożą po obstrzałach, są też zabici żołnierze. Dlatego to miłosierdzie jest nam bardzo potrzebne. To daje nam wielką nadzieję, że jednak wszystko dobrze się skończy. Bo ludzie czasami mówią: "Może nikt nie jest już w stanie nam pomóc, może nigdy już Donbas nie będzie spokojnym terenem". Jest jednak błogosławieństwo Ojca Świętego, jego miłość do nas, to, że Stolica Apostolska pragnie nas podtrzymać. I ja w to wierzę, a ludzie z takimi wielkimi oczekiwaniami na przyszłość przyjmują błogosławieństwo i opiekę papieską nad nami, nad Wschodnią Ukrainą i nad całym światem - powiedział bp Sobiło.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook