Sri Lanka: biskupi Azji o problemach rodziny

(fot. shutterstock.com)

"Azjatycka rodzina katolicka: domowy Kościół biednych w misji miłosierdzia". Tak brzmi temat spotkania Federacji Konferencji Episkopatów tego kontynentu. Ma ono miejsce w Negombo, mieście na Sri Lance, niedaleko stolicy kraju, Kolombo, gdzie większość stanowią katolicy.

 

Podczas obrad biskupów podejmie tamtejszy prezydent. Gościć też będą oni zwierzchników innych religii, mianowicie buddyzmu, islamu i hinduizmu, aby przeprowadzić wspólną refleksję na omawiany przez nich temat. Później w grupach będą rozważać możliwości wzmocnienia duszpasterstwa rodzin w poszczególnych regionach.

 

Problemy, przed jakimi stoją hierarchowie, sformułował wcześniej na dwóch spotkaniach Instytut biskupów Azji ds. apostolatu świeckich. Są to: zmiany w rozumieniu małżeństwa, odkładanie go na później, wzrost liczby rozwodów, pornografia, aborcja i eutanazja. Do tego dochodzi wydłużanie dnia pracy oraz migracje, które także wpływają niekorzystnie na ogniska domowe. Dlatego już wcześniej azjatycki Kościół uznał rozwój duszpasterstwa rodzin za swój priorytet, a na tegorocznym spotkaniu stara się to pogłębić i poszerzyć.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?