Kościół zniszczony w czasie ataku na WTC powstaje z ruin

(fot. Prof foto 101 / Shutterstock.com)

Jedyny kościół, zniszczony w czasie terrorystycznego ataku z 11 września 2001 r. na World Trade Center w Nowym Jorku powstaje z ruin. 28 listopada odbyła się ceremonia umieszczenia krzyża na dachu odbudowywanej greckoprawosławnwej cerkwi św. Mikołaja.

 

Wcześniej zwierzchnik podległej Patriarchatowi Konstantynopola archidiecezji Ameryki abp Demetriusz (Trakatellis), poświęcił krzyż wodą pochodzącą z basenów otaczających Narodowy Memoriał i Muzeum 11 Września. Powstały one w miejscu zniszczonych przed 15 laty dwóch wież Światowego Centrum Handlu.

 

- Patrzymy dziś wokół i widzimy triumf ludzkiego ducha i ludzkiego umysłu, które mogą przezwyciężyć każdą tragedię - powiedział 88-letni hierarcha. Dodał, że krzyż jest symbolem ofiary i zwycięstwa.

 

O cerkwi św. Mikołaja mówił prezydent USA Barack Obama podczas swej wizyty w Atenach w połowie listopada br. - Jeśli ktoś szuka przykładu naszego wspólnego ducha, naszej odporności, nie musi szukać dalej niż w mieście Nowy Jork, w pobliżu Strefy Zero, gdzie greckoprawosławna cerkiew św. Mikołaja, kiedyś leżąca w gruzach, dziś znowu się wznosi - mówił Obama.

 

Parce nad odbudową świątyni rozpoczęły się w 2014 r. Została ona zniszczona przez elementy upadających wież World Trade Center.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Kamila 16:45:49 | 2016-11-29
Zdjęcie nie przedstawia cerkwi greckokatolickiej.

Oceń 3 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?