Birma: międzyreligijny apel o pokój

(fot. shutterstock.com)

Z mocnym wołaniem o pokój w Birmie zwrócili się do tamtejszych polityków, wojska oraz grup zbrojnych zwierzchnicy religijni tego pogrążonego w krwawym konflikcie kraju. 

 

"Zwaśnione strony powinny zaprzestać walki. Muszą zacząć szukać drogi pojednania, pokoju i dobra wspólnego wszystkich mieszkańców tego cierpiącego kraju" - czytamy w apelu podpisanym przez zwierzchników wszystkich religii obecnych w Birmie (Mianmie). Wskazują oni, że z trudem zaczyna się tam budować kruchą demokrację i trzeba uczynić wszystko, by mogła ona wzrastać.

 

Jednocześnie autorzy przesłania przypomnieli, że ponad 200 tys. osób żyje w tym kraju w obozach dla uchodźców, a ich liczba systematycznie rośnie wskutek nieustannej przemocy. "Podsyca to haniebny proceder handlu ludźmi. Do tego dochodzi handel narkotykami i wzrost przestępczości, co uderza w naszą przyszłość" - napisali zwierzchnicy religijni.

 

Wezwali wyznawców wszystkich religii, by byli narzędziami pokoju, a nie walki i wskazali, że Birma potrzebuje obecnie tylko jednej religii, jaką jest trwały pokój. "Jesteśmy braćmi i siostrami. Naszym wspólnym wyzwaniem jest powstrzymanie działań wojennych i budowanie pokoju oraz sprawiedliwości dla wszystkich" - stwierdza międzyreligijny apel o pokój.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MPJCH777 11:38:00 | 2016-11-18
Czesiek900

Napisałeś:
Jeśli wszystkie religie uczą pokoju, dlaczego wszystkie nie potrafią pokoju osiągnąć.                                      W czasie wojny zanikają instynktyOdpowiedź jest prosta ale Ty ze względu na dogmaty i naukę KK , która mało ma wspólnego z PRAWDZIWĄ EWANGELIĄ CHRYSTUSA  nie jesteś w stanie odczytać PRAWDĘ.
Pan Jezus Chrystus wyraźnie powiedział, że Królestwo Jego nie jest z tego świata Powiedział także, że :
‘’ Teraz jednak widzieli je, a jednak znienawidzili i Mnie, i Ojca mego.”

Czy Żydzi znienawidzili Jahwe? kiedykolwiek No właśnie . Jahwe nie jest OJCEM PANA JEZUSA CHRYSTUSA, bo gdyby był , to Pan Jezus Chrystus nigdy by tak nie powiedział. Bo ŻYDZI NIGDY NIE ZNIENAWIDZILI JAHWE WŁADCY TEGO ŚWIATA.


44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MPJCH777 11:34:43 | 2016-11-18
Wszystkie religie uczą pokoju ale to pozór dlatego że władca tego świata ŻYWI SIĘ ( autentycznie ) ENERGIĄ NIENAWIŚCI I KŁAMSTWA. Ten świat jest w nim jak przyszły NOWY MA BYĆ W PANU JEZUSIE CHRYSTUSIE :
‘’ 1 Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie1 w Boga? I we Mnie wierzcie! 2 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. 3 A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem.’’

Władca tego świata ( KK nazywa go Jahwe) od początku założył na człowieka NIEWOLĘ PRAWA ( czyt. List go Galatów 5) Ten władca tego świata – Jahwe od początku nienawidził człowieka . Gdy człowiek poznał zło i dobro :

16 Do niewiasty powiedział: «Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą».
17 Do mężczyzny zaś [Bóg] rzekł: «Ponieważ posłuchałeś swej żony i zjadłeś z drzewa, co do którego dałem ci rozkaz w słowach: Nie będziesz z niego jeść -
przeklęta3 niech będzie ziemia z twego powodu:
w trudzie będziesz zdobywał od niej pożywienie dla siebie
po wszystkie dni twego życia.
18 Cierń i oset będzie ci ona rodziła,
a przecież pokarmem twym są płody roli.
19 W pocie więc oblicza twego
będziesz musiał zdobywać pożywienie,
póki nie wrócisz do ziemi,............

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MPJCH777 11:33:14 | 2016-11-18
Władca – Jahwe faktycznie stwórca tego świata  posunął się do tego ABY CZŁOWIEK NIGDY NIE UZYSKAŁ ŻYCIA WIECZNEGO:

‘’ Po czym Pan Bóg rzekł: «Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki»6. 23 Dlatego Pan Bóg wydalił go z ogrodu Eden, aby uprawiał tę ziemię, z której został wzięty. 24 Wygnawszy zaś człowieka, Bóg postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby strzec drogi do drzewa życia7……


Ten świat jest we władcy tego świata Dlatego do końca będą wojny ból , rozpacz i podobne. To pokarm Jahwe.

Ale z tej niewoli PRAWA wybawił ludzi Pan Jezus Chrystus


Króluj nam Panie Jezu Chryste

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

czesiek900 09:40:00 | 2016-11-18
Jeśli wszystkie religie uczą pokoju, dlaczego wszystkie nie potrafią pokoju osiągnąć.                                      W czasie wojny zanikają instynkty człowieczeństwa - Człowiek staje się, maszynką do zabijania. Gen. Ścibor-Rylski. (Izajasza 2:4) I wyda wyrok wśród narodów oraz uporządkuje sprawy wielu ludów. I przekują swe miecze na lemiesze, a swe włócznie na noże ogrodnicze. Naród nie podniesie miecza przeciw narodowi ani się już nie będą uczyć wojowania. Najbardziej pokojowo usposobiony lud. link                                                http://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/faq/dlaczego-nie-idziecie-na-wojn%C4%99/      http://www.jw.org/pl/wiadomo%C5%9Bci/sytuacja-prawna/regiony/%C5%9Bwiat/eksperci-o-odmowie-s%C5%82u%C5%BCby-wojskowej-film/

Oceń Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook