"Przybywają uchodźcy i nie ma już miłości bliźniego"

(fot. By Daczor (Own work) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons)

"Europa porzuciła wiarę, żyje w apostazji. Porzuciła chrześcijaństwo" - powiedział inicjator wspólnot neokatechumenalnych Kiko Argüello.

 

W wywiadzie dla włoskiego dziennika Corriere della Sera mówił on o Europie, która zamyka się w sobie, odchodząc od wiary.

 

"Przybywają uchodźcy i nie ma już miłości bliźniego, będącej zasadą chrześcijaństwa. A zasadą pogaństwa jest to, że człowiek żyje tylko dla siebie. I to jest apostazja" - mówił hiszpański malarz.

 

Inicjator Drogi Neokatechumenalnej zauważył, że dziś Europa otrzymuje katechezę ateizmu. Przykładem tego są kraje, gdzie połowa mieszkańców jest nieochrzczona, kościoły się zamyka i każdy chce, żeby mu się żyło jak najlepiej.

 

- A przecież Pan Jezus umarł za nas po to, żebyśmy nie żyli dla samych siebie - podkreślił Kiko, odwołując się do słów św. Pawła Apostoła.

 

Mówiąc o swoim doświadczeniu życia z biednymi na przedmieściach Madrytu w latach 60. ub. wieku Argüello zauważył, że właśnie tam spotkał Boga: "Bóg tam był, z całą pewnością. Poszedłem do biednych i Bóg tam ze mną był w sposób realny; czułem Go całym ciałem".

 

Kiko przypomniał słowa św. Jana XXIII, że odnowa Kościoła przyjdzie od biednych. Zapytany, co powiedzieć tym, którzy dziś cierpią i przeżywają problemy, inicjator neokatechumenatu stwierdził, że jedyną odpowiedzią na cierpienia świata jest ukrzyżowany Chrystus. "Pośród baraków - powiedział - odkryłem, że Chrystus prawdziwie obecny jest w tych, którzy padają ofiarą grzechów innych ludzi".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.1

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

bonaventura 15:34:52 | 2016-11-14
kóórva  ! Powieście sobie wreszcie jakiegogoś uchodźcę na krzyżu i módlcie się do niego.
Co drugi artykuł na deonie nawiązuje do tzw. uchodźców.Każda wypowowiedź papy czy któregoś z jego funkcjonariuszy dotyczy oszustów i bandytów przebranych za uchodźców.
Nic aktualnie nie odpycha mnie bardziej od kościoła niż papa i jego masońscy zausznicy.

Oceń 42 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Metanoia 07:38:10 | 2016-11-14
Jezus wyraźnie powiedział (J8, 43) "43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa." Żydzi mieli JHWH za Ojca a przecież JHWH nie jest Bogiem Ojcem ale diabłem, do którego modlą się Żydzi.
To dokładnie powiedział w tych słowach Jezus, który znał Ojca i wiedział, ze JHWH nim nie jest.
NEO to sekciarze modlący się do JHWH czyli diabła.

A co do uchodźców to proszę nie pałować mnie moim własnym miłosierdziem bo Jezus Chrystus nigdy nie uczynił mi żadnej wynówki z powodu takiego czy innego mojego podejścia do drugiego człowieka. Jezus zachęcał ale nigdy nie rozliczał oddając mi wolność podejmowania decyzji. Nie można nikogo zmusić do bycia miłsiernym wy czerwone komunistyczne pająki przebrane za funkcjonariuszy kościoła. 

Oceń 7 48 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook