Australia: jubileusz więźniów

(fot. pixabay.com)

W Kościele australijskim obchodzono 6 listopada jubileusz więźniów wpisany w ramy Roku Miłosierdzia. Była to szczególna okazja do zwrócenia uwagi na to, z jaką troską Ojciec Święty otacza tych, którzy z różnych przyczyn pozostają wyizolowani od reszty społeczeństwa.

 

Podkreślano również znaczenie pracy duszpasterskiej kapelanów więziennych, którzy spieszą osadzonym z pomocą duchową i sakramentalną.

 

W imieniu episkopatu, sprawujący pieczę nad duszpasterstwem więziennym w Australii, bp Terrence Brady przekazał za pośrednictwem kapelanów specjalne przesłanie dla osadzonych.

 

"Wszyscy mamy swoje słabości i popełniamy błędy, zawodzimy innych i samych siebie. Ale ponad wszystko jesteśmy w stanie kochać i żyć nadzieją" - czytamy w dokumencie.

 

Hierarcha zwrócił też uwagę, że obchodzony w ramach Roku Jubileuszowego dzień poświęcony więźniom ma przypominać o prawdziwym znaczeniu Bożego Miłosierdzia, które opiera się bardziej na miłości i przebaczeniu, niż na osadzeniu i karze. Podkreślił przy tym także, że godność ludzka jest bezkompromisowa, a jej poszanowanie jest obowiązkiem wszystkich.

 

Z kolei przewodniczący Australijskiej Rady Duszpasterskiej do spraw więźniów ks. Peter Carroll wyraził uznanie dla pracy kapelanów więziennych podkreślając, że ich posługa jest niezbędna i doceniana przez Kościół w Australii. Zachęcał także, by pamiętać o rodzinach pozbawionych wolności, zarówno w modlitwie, jak i w okazywaniu prawdziwej troski o nie przez wspólnoty parafialne.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook