Abp Wiktor Skworc o Narodowej Pielgrzymce do Rzymu

(fot. PAP/Marek Zimny)

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, wraz z diecezjanami, powrócił z Narodowej Pielgrzymki do Rzymu. Duchowny rozpoczął pielgrzymkę do Rzymu w niedzielę 16 października, od uroczystej Eucharystii dziękczynnej w intencji abp Szczepana Wesołego, który świętował swoje 90 urodziny i 60 rocznicę święceń prezbiteratu.


W homilii hierarcha podkreślił wartość i siłę modlitwy. - Na świecie stworzonym przez Boga, nie ma nic bardziej pożytecznego, niż codzienna modlitwa, aby świat podtrzymywać i zachować w trudnych czasach, a takie są zawsze. Słusznie ktoś powiedział: "Świat trwa, bo zawsze są gdzieś ręce wzniesione w modlitwie." - mówił abp Skworc nawiązując do postawy abp. Wesołego, który zawsze przed Mszą św. spędzał jakiś czas na modlitwie.

 

Podczas wizyty w Rzymie abp Wiktor Skworc spotkał się także z księżmi-studentami pochodzącymi z archidiecezji katowickiej.

 

Oczekując na pielgrzymów, którzy mieli przybyć na narodowe dziękczynienie do Wiecznego Miasta, metropolita katowicki nawiedził Kongregację ds. Świętych, w której rozmawiał o sprawach dotyczących procesu beatyfikacyjnego ks. Jana Machy oraz ks. Franciszka Blachnickiego.

 

Abp Skworc spotkał się także z abp. Georgiem Gänsweinem za pośrednictwem którego przekazał papieżowi seniorowi Benedyktowi XVI 3 tomy dzieła ks. prof. Jerzego Szymika Teologia Benedicta. Abp Georg zapewnił, że "wzbogacą one zbiory opracowań na temat posługi i teologii kard. Ratzingera, papieża Benedykta".

 

Metropolita katowicki złożył także wizytę w Kongregacji Nauki Wiary, gdzie spotykał się z jej prefektem kard. Müllerem. Nie zabrakło również wizyty u ambasadora Polski przy Stolicy Apostolskiej.

 

W czwartek rano abp Skworc odprawił Eucharystię przy grobie św. Jana Pawła II, następnie spotkał się z wiernymi, którzy przyjechali na narodową pielgrzymkę do Rzymu.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook