W Moskwie wieczór pamięci św. Jana Pawła II

(fot. Alessia Pierdomenico / Shutterstock.com)

Spotkanie z okazji kolejnej rocznicy początku pontyfikatu Papieża Polaka odbyło się w Moskwie. Jego organizatorem było rosyjskie Stowarzyszenie św. Jana Pawła II.


W pomieszczeniach Franciszkańskiego Ośrodka Kultury w Moskwie zebrali się członkowie Stowarzyszenia św. Jana Pawła II wraz ze swoimi bliskimi i przyjaciółmi oraz zainteresowanymi osobą papieża Polaka mieszkańcami Moskwy.

 

Dużym zainteresowaniem zebranych cieszyła się prezentacja Igora Baranowa o polskich śladach Karola Wojtyły. Opowiadanie autora ożywił pokaz slajdów z Wadowic, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Warszawy, Niepokalanowa.

 

Przypomnieć należy, że Igor Baranow jest współautorem pierwszej części rosyjskiego filmu o Janie Pawle II pt. "Nie bój się, modlę się za Ciebie", który nakręcił razem z zamordowaną półtora roku temu Tamarą Elżbietą Jakżyną. Na spotkaniu wybrzmiały recytacje poezji oraz innych utworów Karola Wojtyły.

 

W ostatniej części spotkania każdy mógł podzielić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi bezpośrednich kontaktów z Papieżem Polakiem, spotkania z jego twórczością oraz wpływu duchowości św. Jana Pawła II na osobisty rozwój duchowy.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook