Caritas Europa wzywa UE do walki z głodem na świecie

(fot. Sadik Gulec / Shutterstock.com)

Do konsekwentnej walki z głodem na świecie wezwała Caritas Europa Unię Europejską. "Nasz kontynent musi poważnie potraktować swoje zobowiązanie do polityki zrównoważonego rozwoju" - stwierdza oświadczenie Caritas.


Autorzy dokumentu wyjaśnili, że częścią tych zmagań jest też walka ze zmianami klimatycznymi. Ich wynikiem są m.in. katastrofalne susze, a co za tym idzie - także nieurodzaje, które są głównymi przyczynami głodu 800 milionów ludzi, którzy każdego dnia cierpią na niedostatek żywności.

 

Skupiająca 49 organizacji krajowych Caritas Europa domaga się swoim apelu także umożliwienia wejścia na rynki rolnikom z krajów rozwijających się, aby mogli oni uzyskiwać godne dochody. Dotyczy to przede wszystkim małych rodzinnych gospodarstw rolnych w krajach rozwijających się.

 

Okazją do wydania obecnego oświadczenia Caritas Europa jest obchodzony w najbliższą niedzielę 16 października Światowy Dzień Wyżywienia. W tym dniu co roku zainteresowanie świata jest kierowane na los ofiar głodu na naszym globie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook