"Katecheza ma prowadzić do dojrzałej wiary"

(fot. youtube.com)

Do pomagania dzieciom w głębszym przeżywaniu niedzielnej Mszy świętej zachęcił katechetów biskup Henryk Tomasik. We wtorek 11 października w kurii diecezjalnej odbyło się spotkanie dekanalnych metodyków i wizytatorów nauczania religii diecezji radomskiej.


Bp Tomasik powiedział, że katecheza ma prowadzić do dojrzałej wiary, która wyraża się w dobrym przeżywaniu niedzielnej Mszy świętej. - Dobry udział w liturgii ma kilka cech: świadomy, pobożny, czynny, pełny i owocny. Do tego trzeba dorastać. Gorąca prośba, by również uczący religii w szkołach pomagali w lepszym przeżywaniu niedzielnej Eucharystii - powiedział biskup radomski.

 

Agnieszka Machnio uczy religii w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Radomiu. - Nasze dzieci zachęcamy do czynnego uczestniczenia w liturgii słowa. Przy okazji tłumaczmy i wyjaśniamy poszczególne elementy Mszy świętej. Ale nie zapominamy, że istotną rolę w tym procesie mają przede wszystkim rodzice. Chodzi o to, by byli również ze swoimi dziećmi w kościele - powiedziała Agnieszka Machnio.

 

W trakcie narady przedstawiciele Radomskiego Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu zaprezentowali nową strukturę edukacji i zapowiadane zmiany w prawie oświatowym. Wydział katechetyczny zachęcał również do przeprowadzania tzw. lekcji otwartych z zastosowaniem nowych metod i pomocy dydaktycznych.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (25)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewelinamar 13:15:35 | 2016-10-13
MAGDALENA 10:07:56 | 2016-09-18
Tak być dalej nie może. Należy coś z tym człowiekiem o nicku ''misjonarz zrobić. Człowiek ten w dalszym ciągu promuje bicie własnych ojców i to w glorii adm. Deonu. Zastrasza osoby, które wykazują , że uderzyć własnego ojca to zbrodnia. Zastrasza w ten sposób, że twierdzi jak będzie chciał to Deon zablokuje taką osobę, która twierdzi, że bicie własnego ojca jest nie tylko grzechem, ale także wykroczeniem kryminalnym.
Nie wiadomo co o tym myśleć. Czy Deon współpracuje z tym kryminalistą czy nie? Przecież do tej pory Deon powinien conajmiej zablokować tego człowieka aby nie szerzył tak ohydnych opini.

Wypowiedź Pana ''misjonarz'' z 18 kwietnia 2016 roku, w której to ten Pan chwali się jak pobił swojego ojca po twarzy do tego stopnia, że ten pobity człowiek upadł i nie mógł się podnieść o własnych siłach zasługuje conajmniej na wyjaśnienie przez prokuraturę.
Nie może tak być, aby na katolickim forum takie wypowiedzi przechodziły bez echa. Pan ten jak mu zwrócono uwagę jeszcze twierdzi, że to jego sprawy i z tego wnioskuję, że prawdopodobnie dalej bije i znęca się nad swoim ojcem. To co zrobił sam komentuje tak"
...znowu doszło do kłótni między rodzicami i mój ojciec zaczął wyzywać, wobec mnie moją mamę. Nie wytrzymałem i dostał tak mocno "po pysku", że aż upadł, normalnie nie mógł wstać. Było mi trochę głupio ale należało mu się, nie tylko za to co zrobił obecnie. Skończyło się strasznie głupio, pęknął mu paliczek u dużego palucha, bo się wywrócił a potem miał problemy, również za sprawą swojego nieudactwa. No ale uspokoił się, przynajmniej na chwilę, chociaż powiedział, że mi tego nie "zapomni do końca życia". A niech sobie pamięta, ale też niech pamięta, że podłości które robił mojej mamie, też wymagały sprawiedliwości''

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Ewelinamar 12:59:56 | 2016-10-13
A co powiecie na czyny ''misjonarza'', który sam o sobie opisuje:

''Proszę sobie uważać, bo jak mnie kolega w pracy tak obraził, to doniosłem przełożonej a ona odpowiedziała tylko "dobrze" a mój kolega niedługo potem, wyleciał z roboty. No co, ja to nie umiem się bronić ? Ano właśnie, umiem, i będę się bronił - amen.''

''...znowu doszło do kłótni między rodzicami i mój ojciec zaczął wyzywać, wobec mnie moją mamę. Nie wytrzymałem i dostał tak mocno "po pysku", że aż upadł, normalnie nie mógł wstać.

Oceń Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Metanoia 16:28:09 | 2016-10-12
W szkołach nie ma żadnych katechez, w szkołach są "wyznaniowe lekcje religii".

Oceń 6 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook