Watykan w ONZ: sposoby zwalczania terroryzmu

Radio Watykańskie
(fot. Osugi / Shutterstock.com)

Zwierzchnicy wszystkich religii i wyznań winni połączyć wysiłki w zwalczaniu wszelkich form fundamentalistycznych ideologii, prowadzących do nienawiści. Stwierdził to stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych abp Bernardito Auza.

 

5 października wystąpił on w Nowym Jorku podczas 71. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ na spotkaniu poświęconemu sposobom zwalczania terroryzmu. Przypomniał tam przekonanie Franciszka, że "gdy narusza się sprawiedliwość i dobro wspólne, wówczas zawsze pojawia się przemoc".

 

Dyplomata papieski podkreślił, że walka z terroryzmem winna obejmować "przede wszystkim serca i umysły ludzi młodych". Dlatego Stolica Apostolska stoi na stanowisku, że edukacja jest podstawowym czynnikiem, który zapobiega terroryzmowi.

Abp Auza przypomniał częste apele Franciszka o dialog i budowanie pomostów jako antidotum na radykalizację poglądów i skrajną przemoc. Za Ojcem Świętym przypomniał, że "odrzucenie dialogu jest podstawowym znamieniem fundamentalizmu" i dodał, że Stolica Apostolska uważa, iż w zapobieganiu międzynarodowemu terroryzmowi i zwalczaniu go nie można używać jedynie broni i środków bezpieczeństwa. Trzeba natomiast w większym zakresie wpływać na mentalność ludzi przez "kulturę spotkania", która "sprzyja wzajemnej akceptacji oraz promuje społeczeństwa pokojowe i integracyjne" - wskazał przedstawiciel Stolicy Apostolskiej w ONZ.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?