Abp Hoser: wiara domaga się świadectwa

(fot. facebook.com/abp.hoser)

Wiara w Boga domaga się chrześcijańskiego świadectwa w życiu osobistym i społecznym - podkreślił abp Henryk Hoser, w niedzielę 3 października, w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie. Z okazji 50-tej rocznicy konsekracji świątyni, podczas liturgii poświęcił nową suknię dla wizerunku Maryi.


W homilii abp Hoser zwrócił uwagę, że autentyczna wiara nie tylko kształtuje życie osobiste człowieka, ale również przekłada się na jego społeczne zaangażowanie. - Często sami chcemy kierować nie tylko swoim życiem, ale również własne wizje rzeczywistości narzucić Bogu. Tymczasem wiara polega na całkowitym zaufaniu Panu i zgodzie na Jego prowadzenie. Jest to zatem danie Mu przestrzeni by sam działał - powiedział kaznodzieja.

 

Podkreślił, że autentyczna wiara przekłada się na relacje z innymi i sumienne wykonywanie obowiązków. - Najwięcej nieszczęść w życiu rodzinnym i społecznym wynika właśnie z zaniedbywania swoich obowiązków jako ojca, matki, męża, żony, czy w końcu jako urzędnika, bądź pracownika - stwierdził kaznodzieja. Tłumaczył, że wszelkie zaniedbania w tej materii są brakiem sprawiedliwości. - Wykonanie swoich obowiązków jest wręcz wymogiem sprawiedliwości - zwrócił uwagę abp Hoser.

 

Duchowny przestrzegł również przed pychą, która wyraża się miedzy innym w szukaniu zaszczytów. - Jak wielu domaga się wynagrodzenia czy nadzwyczajnego traktowania jedynie za to, że wypełnili swój podstawowy obowiązek. Nie wypinajmy za wcześnie piersi pod order, ale pozwólmy by to inni dostrzegli naszą - zaapelowała bp warszawsko-praski.

 

Przypomniał on również, że najpewniejszą przewodniczką na drodze wiary jest Najświętsza Maryja Panna. - Ona uczy nas przyjmować Boże Słowo i wiernie je wypełniać - podkreślił kaznodzieja przypominając słowa Maryi z Kany Galilejskiej: "Zróbcie wszystko cokolwiek powie wam Mój Syn". Arcybiskup zapewniał, że Matka Boża swoją troską nieustanie otacza wszystkich ludzi spiesząc im z pomocą przez co nazywana jest "Pośredniczką łask".

 

Na zakończenie liturgii abp Hoser poświęcił nową suknię, dla wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, znajdującego się w głównym ołtarzu świątyni.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook