"Trzeba bronić wielkości i godności ludzkiego życia"

(fot. facebook.com/abp.hoser)

Trzeba bronić wielkości i godności ludzkiego życia, bo tylko człowiek jest obrazem Boga - podkreślił abp Henryk Hoser. Ostrzegł jednocześnie, że niszczenie najsłabszych wpisuje się w walkę o władzę nad światem. Uroczystą Mszą św. w kaplicy kurialnej zainaugurowano nowy rok pracy formacyjnej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Warszawsko-Praskiej.


Nawiązując w czasie liturgii do programu nowego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, abp Hoser zaapelował do doradców rodzinnych, by byli świadkami miłości w małżeństwie i w rodzinie. - Przez ostatnie lata odnowiliśmy naszą wiarę i jesteśmy posłani, by teraz głosić ją sobą i swoim życiem. Mamy zatem być świadkami tego, że rodzina jest ikoną Trójcy Przenajświętszej, a więc strukturą miłości i dla tej niekiedy trudnej miłości warto żyć - podkreślił.

 

Ostrzegł, że tocząca się obecnie walka o władzę nad światem dokonuje się przede wszystkim poprzez walkę z rodziną. - Jej zdekomponowanie prowadzi do atomizacji społeczeństwo i uderza w najsłabszy punkt, jakim jest dziecko, zwłaszcza dziecko poczęte. Stąd tak liczne programy promujące twardą antykoncepcję czy przerywanie ciąży, które różne organizacje starają się za wszelką cenę wdrożyć w wielu krajach. Tymczasem my mamy bronić wielkości i godności ludzkiego życia, bo tylko człowiek jest obrazem Boga na tej ziemi, stąd jego życie jest sakralne - podkreślił biskup warszawsko-praski. Dodał, że Pan Bóg upomni się o każdą przelaną ludzką krew.

 

Abp Hoser nawiązał do swoich osobistych doświadczeń z posługi misyjnej w Rwandzie. Powiedział, że cenną i skuteczną tarczą obronną w walce o ludzkie życie jest znajomość zasad płodności oraz umiejętność odpowiedzialnego posługiwania się nią. - To doskonale sprawdziło się tam, przynosząc po latach niesamowite owoce mimo nasilającej się propagandy i w imię programu ludnościowego narzuconego przez Stany Zjednoczone - powiedział hierarcha.

 

W diecezji warszawsko-praskiej jest ponad 60 doradców życia rodzinnego. Angażują się głównie w kursy przedmałżeńskie. Piętnaście par małżeńskich formatorów prowadzi parafialne ośrodki formacji rodziny.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook