Abp Auza na zgromadzeniu ONZ o wyeliminowaniu broni nuklearnej

(fot. youtube.com)

"Broń jądrowa daje fałszywe poczucie bezpieczeństwa, bo pokój uzyskany pod groźbą ataku nuklearnego jest tragiczną iluzją" - powiedział stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

 

Abp Bernardito Auza podkreślił na posiedzeniu plenarnym w sprawie całkowitej eliminacji takiej broni, że stabilność międzynarodowa nie może opierać się na wzajemnych groźbach zniszczenia.

 

W imieniu Stolicy Apostolskiej dyplomata przekonywał, że ​​pokój nie jest jedynie utrzymywaniem równowagi sił. Przypomniał liczne apele papieża Franciszka, który naucza, że pokój trzeba budować na sprawiedliwości, rozwoju i poszanowaniu praw człowieka.

 

Nawiązując do Międzynarodowego Dnia Całkowitego Rozbrojenia Nuklearnego, który już po raz trzeci obchodzony był na całym świecie 26 września, hierarcha wezwał państwa członkowskie ONZ do zwiększenia wysiłków w celu całkowitego wyeliminowania broni nuklearnej.

 

"Traktaty rozbrojeniowe są nie tylko zobowiązaniem prawnym, ale również moralnym, opartym na wzajemnym zaufaniu między państwami" - powiedział abp Auza.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook