"Europa nie może umywać rąk ws. migrantów"

(fot. youtube.com)

- Nie ma miejsca na hipokryzję, wszyscy muszą współpracować. Nie można dziś w Europie umywać rąk. Dotyczy to wszystkich: rządów państw, władz europejskich, samych społeczeństw, jak również wspólnot religijnych - mówił kard. Josip Bozanić.

 
Otworzył tymi słowami spotkanie biskupów odpowiedzialnych za duszpasterstwo migrantów w krajowych konferencjach episkopatów naszego kontynentu. Zebrali się oni w Madrycie na dwudniowej konferencji, zorganizowanej przez Radę Konferencji Biskupich Europy (CCEE).
 
Kierujący Sekcją ds. Migracji w Komisji "Caritatis in Veritate" CCEE chorwacki purpurat wskazał, że na kryzys związany z napływem uchodźców do Europy trzeba patrzeć realistycznie. Zauważył, że "nie wszystkie państwa europejskie mogą zapewnić takie samo przyjęcie przybyszów", gdyż "istnieją wielkie różnice gospodarcze między państwami samej Unii Europejskiej".
 
Kościół, "zawsze wrażliwy na ludzkie cierpienie", stara się w tej sytuacji upowszechniać "kulturę gościnności i solidarności", promując współpracę struktur państwowych i kościelnych stowarzyszeń, a także "kulturę spotkania".
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook