Watykański sekretarz stanu w ONZ o przyczynach migracji

(fot. youtube.com)

Chrześcijanie są zdecydowanie najbardziej na świecie prześladowaną grupą religijną - powiedział na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych watykański sekretarz stanu. Kard. Pietro Parolin wystąpił wczoraj w nowojorskiej siedzibie ONZ podczas spotkania na szczycie poświęconego uchodźcom i migrantom.

 

Przemówił na panelu o przyczynach tego zjawiska. Kardynał sekretarz stanu wskazał, że główna przyczyna kryzysu uchodźców i migrantów jest zawiniona przez ludzi. Są nią mianowicie wojny i konflikty.

 

"Stolica Apostolska - powiedział - prosi o wspólne zaangażowanie rządów i całej wspólnoty międzynarodowej, by położyć kres wszelkim walkom, nienawiści i przemocy oraz dążyć do pokoju i pojednania".

 

Kard. Parolin wyraził przekonanie, że drogą do rozwiązania kwestii otwartych, jak podkreśla często Papież Franciszek, musi być zawsze dyplomacja i dialog. Zwrócił też uwagę, że coraz częściej przyczyną migracji są prześladowania religijne. Ich ofiarą padają wyznawcy różnych religii, jednak najczęściej chrześcijanie, co potwierdzają liczne raporty. Mówią one o "czystce religijno-etnicznej", którą Ojciec Święty nazwał wprost "formą ludobójstwa".

 

Przemawiając w ONZ, watykański sekretarz stanu opowiedział się też za ścisłą kontrolą produkcji i handlu bronią, które sprzyjają konfliktom. Ponadto stanął w obronie praw tych, którzy emigrują z powodu biedy i degradacji środowiska. Nie mają oni statusu uchodźców, ale przecież również oni bardzo cierpią i często padają ofiarą handlu ludźmi

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?