Kraków: kolejna edycja programu "Młody Asyż"

Rozpoczyna się czwarta edycja programu edukacyjnego "Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju", będącego częścią wieloletniego projektu "Oblicza Dialogu" organizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Zgłoszenia placówek oświatowych przyjmowane są do 15 października.

 

"W tym roku program będzie poruszał zagadnienie raju i jego obrazu w różnych kulturach i religiach. Zapraszamy młodzież od klasy czwartej szkoły podstawowej, a także młodzież gimnazjalną i ze szkół średnich" - powiedziała KAI Barbara Munk z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Pełny temat całorocznej pracy zaproponowanej uczniom brzmi: "W drodze do Edenu. Obraz raju w kulturach i religiach świata".

W ramach działania programu organizowane są różnorodne wydarzenia związane z główną tematyką projektu, w tym: wystawy, wycieczki, spotkania, konkursy, warsztaty, prezentacje, filmy, wywiady. "Najważniejszym efektem pracy uczniów jest jednak strona internetowa, która pozostaje i może dalej upowszechniać istotne i uniwersalne treści oraz dobre praktyki wypracowane przez uczestników projektu" - dodała Munk. Realizacja projektu kończy się przyznaniem szkole certyfikatu "Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju, rok…".

Początkowo program obejmował zasięgiem tylko Małopolskę, a od ubiegłego roku dołączyły do niego placówki szkolne z całej Polski. Poprzednia edycja projektu dotarła do 8 tysięcy odbiorców.

Więcej informacji o programie można odnaleźć na stronie www.obliczadialogu.pl oraz www.idmjp2.pl.

Projekt "Oblicza Dialogu" ma służyć edukowaniu społeczeństwa, a zwłaszcza młodego pokolenia, celem promowania działań i postaw otwartych na inne kultury i religie oraz współistnienie z drugim człowiekiem oraz zapobiegania negatywnym zjawiskom nietolerancji i dyskryminacji z powodów kulturowych czy wyznaniowych.

Tym samym stanowi on realizację głównych celów działania Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, a więc zachowywania i promowania dziedzictwa, które pozostawił po sobie św. Jan Paweł II oraz prowadzenia dialogu między religiami i kulturami.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?