Program wizyty papieża w Gruzji i Azerbejdżanie

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Zaktualizowany program wizyty papieża w Gruzji i Azerbejdżanie opublikowało dziś Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

 
W Gruzji w dniach 30 września - 2 października Franciszek odwiedzi Tbilisi i Mcchetę. Przed powrotem do Rzymu na kilka godzin poleci do stolicy Azerbejdżanu, Baku.
 
W piątek 30 września papież przyleci na międzynarodowe lotnisko w Tbilisi o godz. 15.00 czasu lokalnego (13.00 w Polsce). Po ceremonii powitania złoży o 15.30 kurtuazyjną wizytę prezydentowi w Pałacu Prezydenckim, na którego dziedzińcu przemówi o 16.00 do przedstawicieli władz, społeczeństwa i korpusu dyplomatycznego. Następnie o 16.40 spotka się z prawosławnym katolikosem-patriarchą całej Gruzji Eliaszem II w jego pałacu. Dzień zakończy spotkanie ze wspólnotą asyryjsko-chaldejską w kościele katolickim obrządku chaldejskiego pw. św. Szymona, które odbędzie się o 18.00.
 
W sobotę 1 października papież odprawi o 10.00 Mszę św. na stadionie im. Micheila Meschiego. W kościele pw. Matki Bożej Wniebowziętej spotka się o 15.45 z kapłanami, zakonnicami i zakonnikami, zaś o 17.00 przed ośrodkiem charytatywnym oo. kamilianów - z podopiecznymi kościelnych dzieł charytatywnych i ich opiekunami. Dzień zakończy o 18.15 wizyta w patriarszej katedrze Sweti Cchoweli w Mcchecie.
 
W niedzielę 2 października po pożegnaniu na lotnisku w Tbilisi, Franciszek odleci do Baku. O 9.30 (7.30 w Polsce) zaplanowano ceremonię powitania na międzynarodowym lotnisku im. Hejdara Alijewa. O 10.30 w kościele pw. Maryi Niepokalanej w ośrodku salezjańskim papież odprawi Mszę św., po czym o 12.45 zje obiad z salezjanami.
 
O 15.30 odbędzie oficjalna ceremonia powitania przed pałacem prezydenckim i kurtuazyjna wizyta u prezydenta. O 16.30 Franciszek złoży wieniec pod pomnikiem poległych w walce o niepodległość, a o 17.00 spotka się z władzami w Centrum Hejdara Alijewa. O 17.45 papież odbędzie prywatne spotkanie z szejkiem muzułmanów Kaukazu w meczecie Hejdara Alijewa, zaś o 18.00 weźmie tam udział w spotkaniu międzyreligijnym z udziałem szejka i przedstawicieli innych wspólnot religijnych kraju.
 
Po ceremonii pożegnania na lotnisku, o 19.15 (17.15 w Polsce) papież odleci do Rzymu.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?