Konferencja Caritas Internationalis o handlu ludźmi

(fot. shutterstock.com)

Handel ludźmi to temat międzynarodowej konferencji trwającej od 5 do 7 września w stolicy Nigerii, Abudży. Organizuje ją Caritas Internationalis wraz z Papieską Radą ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących, aby uwrażliwić na istnienie tego problemu, nieść nadzieję i go zwalczać.


"W 2015 r. mieliśmy 60 tys. uchodźców i przesiedleńców" - czytamy w komunikacie prasowym zapowiadającym spotkanie. "W Afryce tysiące dorosłych i dzieci, zmuszonych do ucieczki przed konfliktami, ubóstwem i prześladowaniem, pada ofiarą handlarzy. Popychani rozpaczliwą potrzebą walki o przetrwanie oraz pragnieniem zbudowania lepszego życia, są szczególnie narażeni na wykorzystanie seksualne czy w charakterze taniej siły roboczej" - przypominają organizatorzy.

 

Konferencja w Abudży jest okazją do promowania dialogu i współpracy między głównymi zainteresowanymi, czyli międzynarodowymi organizacjami religijnymi, stowarzyszeniami regionalnymi, siłami porządku czy innymi instytucjami publicznymi. Chodzi o zacieśnienie więzi, promowanie wspólnych działań oraz znalezienie najlepszych sposobów walki z procederem handlu ludźmi i niewolnictwa. Dokonuje się to przez niesienie pomocy i nadziei ofiarom oraz popieranie umów i praw zwalczających handel ludźmi.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?