Kościół w Rosji solidarny z ofiarami terroryzmu

(fot. Serge Serebro, Vitebsk Popular News / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)

Terroryzm jest szczytem szaleństwa wywołanego brakiem porządku moralnego w sercu człowieka - powiedział Cyryl I z okazji obchodzonego w Rosji Dnia Solidarności z Ofiarami Terroryzmu.

 

Prawosławny patriarcha odniósł się do tragicznych wydarzeń z września 2004 r. Wtedy to uzbrojeni napastnicy zaatakowali szkołę w Biesłanie na terytorium Osetii Północnej, przez trzy dni przetrzymując zakładników, z których zginęły 334 osoby, a ok. 700 zostało rannych.

 

Patriarcha napiętnował terroryzm jako szczyt ludzkiego szaleństwa i braku uporządkowanego systemu moralnego. Doprowadza on do tragedii rodzin, śmierci niewinnych ofiar, zalewa nas krwią. Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia podkreślił, że jeśli "życie ludzkie pozbawione będzie wiary, podepcze się prawa moralne przy pomocy filozofii czy przez uwarunkowania społeczne, to wnętrze człowieka opustoszeje i stanie się łupem najstraszniejszych sił".

 

Cyryl dodał, że właśnie w tym leży przyczyna wszystkich okrucieństw z przeszłości i obecnych. Patriarcha wezwał do zharmonizowania rozwoju materialnego z duchowym. Wtedy pojawi się perspektywa godnego życia ludzkości.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Maciej Niećko 21:19:24 | 2016-09-05
W jaki sposób kościół w Rosji się solidaryzuje z ofiarami ? odwiedził pobite  Matki z Biesłanu?  , czy  pobłogosławił  Putina ?

tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rosja-skazano-protestujace-matki-z-bieslanu,673295.html

Oceń 1 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?