Abp Kupny do dziennikarzy: piszcie z miłością o Kościele

(fot. youtube.com)

Kochajcie Kościół i piszcie o Nim z miłością - zaapelował abp Józef Kupny w poniedziałek podczas spotkania z dziennikarzami redakcji katolickich działającymi na terenie archidiecezji wrocławskiej.

 
W swoim wystąpieniu metropolita zaznaczył, że podstawowym celem, jaki powinien towarzyszyć dziennikarzom w pracy, jest ewangelizacja. - Potraktujcie waszą pracę jako jeszcze jeden ze sposobów dzielenia się wiarą i okazję, by przyciągać innych do Jezusa - zaapelował abp Józef Kupny.
 
Hierarcha podziękował dziennikarzom za ich pracę oraz za to, że stanowią dodatkową płaszczyznę kontaktu z wiernymi z całej diecezji.
 
W dalszej części spotkania abp Kupny zaznaczył, że przymiotnik "katolicki", umieszczony przy tytule pisma czy nazwie rozgłośni, zobowiązuje do szczególnej odpowiedzialności za słowo. - Przede wszystkim powinniście tak wykonywać swoją pracę, by budować i tworzyć wspólnoty, a nie dzielić ludzi - mówił arcybiskup, wzywając dziennikarzy, by troszczyli się o wierny przekaz nauki Kościoła.
 
Odnosząc się do sposobów prezentowania wydarzeń politycznych w mediach katolickich, abp Kupny zaapelował do dziennikarzy: "Politykę traktujcie zawsze jako roztropną troskę o dobro wspólne". Przywołał przy tym nauczanie św. Jana Pawła II.
 
Zdaniem metropolity wrocławskiego, istotnym elementem publicystyki o tematyce polityczno-społecznej w mediach utożsamianych z Kościołem jest jej odniesienie do wartości ewangelicznych i ocena moralna, a nie antagonizowanie społeczeństwa.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook