"Wasz dar miłosierdzia ratuje zdrowie i życie"

(fot. youtube.com)

Przenajświętsza Krew Jezusowa staje się źródłem miłosierdzia w łączności z darem waszej krwi przekazywanej bliźnim - ratując ich zdrowie i życie - powiedział w sobotę kustosz honorowy łagiewnickiego sanktuarium bp Jan Zając.

 

W sobotę odbyła się X Jubileuszowa Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.


W homilii bp Zając podkreślił, że tylko w Bożym miłosierdziu człowiek może znaleźć ukojenie wobec problemów codzienności czy zawirowań politycznych i społecznych świata. Wskazał, że najpełniej miłość miłosierna Jezusa objawia się w Eucharystii.

 

- Umacniani jesteśmy w niej w miłości wzajemnej. Jakże nie dziękować za wspaniały dar, który składacie na ołtarzu - dar krwi, tak ofiarnie dzisiaj przekazywany. Przenajświętsza Krew Jezusowa staje się źródłem miłosierdzia w łączności z darem waszej krwi przekazywanej bliźnim - ratując ich zdrowie i życie - powiedział.

 

Biskup wskazał, że Bóg uczy człowieka, jak prawdziwie realizować miłosierdzie na co dzień. - On daje wszystko z siebie samego - zawsze, za darmo i nie pragnąc nic w zamian. Przychodzi nam z pomocą, gdy Go wzywamy. On przychodzi, aby nas wybawić od słabości, w których żyjemy. Dzień za dniem, dotknięci przez Boże współczucie, możemy również i my być współczujący dla wszystkich - uwrażliwiał.

 

Odniósł się także do słów papieża Franciszka, który zachęcał do okazywania miłosierdzia bez pompy i bez dystansu. Zaapelował o wielką prostotę podejmowania uczynków miłosierdzia wobec bliźniego.

 

- Trzeba być blisko - nie stwarzać dystansu, sztucznych barier, nie budować murów i granic. Wychodzić naprzeciw drugiemu człowiekowi. I wreszcie działać konkretnie! Nie tworzyć zbędnych systemów, programów, planów. Działać trzeźwo, ale konkretnie - powiedział na zakończenie bp Zając.

 

Do łagiewnickiego sanktuarium przybyły setki pielgrzymów z całej Polski m.in. Pułtuska, Rudy Śląskiej, Białegostoku, Piekar Śląskich czy Łodzi. - Dzielenie się swoją krwią to największy dar jaki można ofiarować z siebie bliźniemu i bardzo realne okazywanie miłości i troski - dlatego pielgrzymujemy tutaj. Do źródła Bożej miłości miłosiernej - przyznał pan Piotr z Łodzi.

 

Podczas pielgrzymki w dwóch mobilnych stacjach krwiodawstwa każdy chętny mógł oddać krew. Zaprezentowano także program artystyczny, który przygotowała Młodzieżowa Parafialna Orkiestra Dęta "Per Aspera ad Astra" z Łodzi. Pielgrzymkę pod hasłem "Dar krwi uczynkiem miłosierdzia" zakończyła Koronka do Bożego miłosierdzia.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook