NRD-owski "kierowca" Matki Teresy będzie na kanonizacji

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Wśród tysięcy pielgrzymów, którzy w niedziele przybędą na uroczystą kanonizację Matki Teresy z Kalkuty (1910-1997) będzie proboszcz z Drezna, 66-letni ks. Bernhard Gaar.

 

Osobiste zaproszenie z Watykanu do udziału w uroczystościach z papieżem Franciszkiem dostał kilka tygodni temu, poinformowała diecezja drezdeńska 1 września.


Jako kapłan pracujący w ówczesnym Karl-Marx-Stadt, dzisiejszym Chemnitz, po 1980 r. ks. Gaar zabiegał o to, aby siostry z założonego przez Matkę Teresę Zgromadzenia Misjonarek Miłości, które już pracowały w Berlinie Wschodnim, mogły otworzyć swój dom również w Karl-Marx-Stadt.

 

Pełniąc funkcję sekretarza ówczesnego biskupa Drezna i Miśni, Gerharda Schaffrana (1912-1996), woził autem laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla, która w 1982 r. odwiedziła Berlin Wschodni. W tym samym roku podczas pobytu w Rzymie wraz z bp. Schaffranem, miał możliwość osobiście poprosić Matkę Teresę o założenie placówki w Karl-Marx-Stadt.

 

Prośba została spełniona i w 1984 r. Matka Teresa odwiedziła diecezję drezdeńsko-miśnieńską, a ks. Gaar był po raz kolejny jej kierowcą w drodze do nowo utworzonej placówki sióstr w Karl-Marx-Stadt. Ks. Gaar jest obecnie proboszczem parafii Serca Jezusowego w Dreźnie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook