Papież prosił Matkę Bożą w intencji Brazylii

(fot. Philip Chidell / Shutterstock.com)

Papież modlił się dzisiaj przed specjalną figurą Matki Bożej w intencji znajdującej się w bardzo trudnej sytuacji Brazylii. "Proszę was o modlitwę, aby Maryja nadal strzegła całej Brazylii, całego narodu brazylijskiego w tym smutnym momencie" - powiedział Ojciec Święty.

 

Od dziś w Ogrodach Watykańskich można się modlić do Matki Bożej z Aparecidy. Jej odlaną z brązu rzeźbę poświęcił rano papież Franciszek. Ustawiono ją w Watykanie z inicjatywy brazylijskiej ambasady i archidiecezji Aparecida z okazji przypadającej w przyszłym roku 300. rocznicy znalezienia cudownej figurki.

 

Trudna sytuacja Brazylii


Franciszek modlił się w Aparecidzie przed trzema laty, podczas podróży do Brazylii z okazji Światowego Dnia Młodzieży w Rio. Obiecał wtedy, że powróci do tamtejszego sanktuarium na rocznicowe uroczystości. Przypomniał o tym również dziś rano w spontanicznych słowach poprzedzających poświęcenie figurki. Nawiązał też do trudnej sytuacji Brazylii po usunięciu z urzędu prezydent Dilmy Rousseff. Ta należąca do Partii Pracujących polityk uosabiała nadzieje wielkich rzesz Brazylijczyków na głębokie reformy społeczne. Nadziei tych jednak nie spełniła.

 

- Cieszę się, że wizerunek Matki Bożej z Aparecidy jest w Ogrodach. W 2013 r. obiecałem, że w przyszłym roku powrócę do sanktuarium. Nie wiem, czy będzie to możliwe, ale przynajmniej będę miał Ją tu bliżej. Proszę was o modlitwę, aby nadal strzegła całej Brazylii, całego narodu brazylijskiego w tym smutnym momencie. By chroniła ubogich, odrzuconych, opuszczonych starców, dzieci ulicy. By chroniła odrzuconych i tych, którzy są w ręku różnego rodzaju wyzyskiwaczy. Niech ocali swój lud dzięki sprawiedliwości społecznej i miłości Jezusa Chrystusa, swego Syna. Prośmy Ją z miłością za cały naród brazylijski, aby Ona, Matka, mu błogosławiła. Znaleźli ją ubodzy pracownicy, niech dziś mogą Ją znaleźć wszyscy, w szczególności ci, którzy potrzebują pracy, wykształcenia, ci, którzy są odarci ze swej godności - mówił papież.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?