"Matka Teresa uczy nas całkowitego zawierzenia Bogu"

(fot. youtube.com)

Matka Teresa z Kalkuty uczy nas całkowitego zawierzenia Bogu. Od tego bowiem zależy skuteczność naszego apostolstwa - przekonywał dziś bp Marek Solarczyk.

 

W ramach nowenny fatimskiej, w którą włączyła się Akcja Katolicka Diecezji Warszawsko-Praskiej, w pierwszą sobotę miesiąca przewodniczył on uroczystej Mszy św. w stołecznej parafii Najczystszego Serca Maryi. Podejmując modlitwę różańcową członkowie stowarzyszenia chcą odpowiedzieć na apel Maryi skierowany do świata przed stu laty przez portugalskich pastuszków.


- Matka Boża zachęca nas do całkowitego zawierzenia Bogu i wypełniania Jego woli - powiedział w homilii bp Solarczyk, przywołując słowa Maryi z Kanny Galilejskiej, gdy powiedziała do sług: "Zróbcie wszystko, cokolwiek powie wam mój Syn".

 

Jako przykład człowieka wiary i dziecięcej ufności duchowny wskazał postać Matki Teresy z Kalkuty, która w niedzielę zostanie wyniesiona na ołtarze. - Patrząc na nią, najłatwiej przychodzi nam zauważyć przede wszystkim wielkie dzieło miłości i miłosierdzia okazywanego ludziom najbiedniejszym i najbardziej zagubionym. Tymczasem źródłem takie postawy jest głęboka relacja Matki Teresy z Bogiem. Wyrażała się ona w jej otwartości na Chrystusa, przyjęcia Go i pójściu wraz z Nim tam gdzie wskaże. Jej wsłuchiwanie się w Pana i rozwijanie wobec Niego bezgranicznej ufności zaowocowało świętością, czyli tym, że nie było już jej ludzkiej woli, a jedynie Boża. On żył w niej i poprzez nią do dziś działa w świecie - przekonywał bp Solarczyk.

 

Zachęcając do zawierzenia Bogu swojego życia powiedział, że Bóg chce współpracować z człowiekiem w dziele zbawienia. - Potrzeba naszej otwartości i modlitwy by poprzez naszą ufność Pan mógł dokonać swoich dzieł nie tylko w nas samych ale również w innych ludziach - podkreślił kaznodzieja.

 

- Nie wiemy co jest w stanie ich przemienić, co może otworzyć ich serca, czy w końcu przez co Bóg jest w stanie posłużyć się nami by w nich dokonać swoich dzieł, ale zaufajmy Jego prowadzeniu - zaapelował bp Solarczyk.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook