Piknik z mamą i tatą w Licheniu

(fot. Biuro Prasowe Sanktuarium)

Setki dzieci wraz z rodzicami i dziadkami zjechały dziś do Lichenia. Po raz siódmy na trawniku przed licheńską bazyliką odbył się "Piknik z mamą i tatą" (28.08).

 

Tradycja organizowania "Pikniku z mamą i tatą" sięga 2009 roku. Wówczas odbyło się pierwsze tego typu spotkanie. Od tego czasu, w każdą ostatnia niedzielę wakacji, do Sanktuarium zjeżdżają całe rodziny, aby w miłej atmosferze spędzić niedzielne popołudnie.

 

Dzisiejsze świętowanie, jak każdego roku, rozpoczęła uroczysta Msza św. o godz. 12.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Tomasz Sekulski MIC, prowincjalny duszpasterz młodzieży i powołań. W słowie nawiązał do Ewangelii z dnia, w której mowa była o tym, że ten człowiek, który się wywyższa, będzie poniżony, a który się poniża - będzie wywyższony.


Zwrócił uwagę, jak ważnym elementem w rodzinie są relacje. Zdaniem kapłana najlepiej można je pielęgnować poprzez wspólne spędzanie czasu, do czego dziś zachęcają księża marianie poprzez zorganizowanie pikniku przed bazyliką.


Na zakończenie Mszy św. kapłani udzielili indywidualnego błogosławieństwa dzieciom obecnym w świątyni poprzez nałożenie rąk na głowę oraz odmówienie specjalnej modlitwy.

 

Po Eucharystii, czyli kilka minut po godz. 13.00, rozpoczęła się piknikowa część na zewnątrz świątyni. Na dzieci czekało wiele atrakcji, z których mogły skorzystać za darmo. Były wśród nich: dmuchane zamki, kule wodne,  jazda na segway’u czy dojenie sztucznej krowy. Istniała także możliwość wejścia do bojowego wozu strażackiego czy wspięcia się na ścianę wspinaczkową. Dodatkową niespodzianką przygotowaną przez organizatorów był pokaz przykładowej akcji ratunkowej po zderzeniu dwóch aut, przeprowadzony przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą działającą przy OSP w Licheniu Starym.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?