Rodzina uchodźców z Czeczenii dziękuje za wasze wsparcie

Rodzina uchodźców z Czeczenii dzięki waszemu wsparciu znalazła bezpieczny dom w Krakowie. Teraz przesyłają specjalny list z podziękowaniami.

 

Jak informuje Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, które zajmuje się pomocą uchodźcom, podczas zbiórki przeprowadzonej w trakcie nabożeństwa ekumenicznego we wrześniu 2015 roku, udało się zebrać kwotę 12 644,58 zł. Cała suma została przeznaczona na pomoc konkretnej rodzinie uchodźców z Czeczenii, która obecnie mieszka w Krakowie.

 

Nabożeństwo ekumeniczne oraz zbiórka została zorganizowana m.in. z inicjatywy DEON.pl.

 

Publikujemy fragment listu przesłanego przez Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, które koordynowało pomoc i przekazanie sumy potrzebującym:


Mama i siedem córek nie może powrócić do swojego kraju z powodu grożącego im tam niebezpieczeństwa i z tego powodu 12 grudnia 2013 r. otrzymała ochronę uzupełniającą w Polsce. Uchodźcy dzięki darowiznom przekazanym przez mieszkańców Krakowa podczas zbiórki otrzymali szansę zamieszkania w Krakowie.

 

Dzięki ogromnemu wsparciu krakowskiej inicjatywy Refugees Welcome, udało nam się znaleźć mieszkanie w Nowej Hucie, którego koszty utrzymania będą opłacane z darowizny aż do wyczerpania zebranej sumy. Część kosztów użytkowania mieszkania pokrywają również jego właściciele. Dzięki darowiźnie rzeczowej przekazanej przez IKEA udało się także wyposażyć mieszkanie, które było wcześniej nieumeblowane.
​​
Od momentu zamieszkania w Polsce, tj. 2013 r. wszyscy członkowie rodziny podjęli starania, aby szybko zaadaptować się w naszym kraju, uczą się języka polskiego, starsze dziewczyny podjęły studia, młodsze uczą się w szkołach podstawowej, gimnazjum i liceum. Jednej udało się znaleźć pracę.

 

Mama pomimo problemów zdrowotnych opiekuje się córkami i zapewnia im wsparcie. Pomimo, że nie jest im łatwo rozpocząć nowe życie tutaj, dzielnie sobie radzą. Od nowego roku szkolnego i akademickiego dziewczyny pójdą w Krakowie do szkół i na studia.

Poniżej znajduje się list, który rodzina odręcznie napisała do darczyńców:

 

 

Stowarzyszenie szczególne podziękowania przekazuje Kurii Metropolitalnej w Krakowie, kościołowi OO. Dominikanów, Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Krakowie, Parafii Ewangelicko - Metodystycznej w Krakowie, Miesięcznikowi "Znak", "Tygodnikowi Powszechnemu", portalowi DEON.pl, Polskiej Akcji Humanitarnej, sklepowi IKEA oraz właścicielom mieszkania i inicjatywie Refugees Welcome.

 

Poszukiwani są również wolontariusze, którzy pomogą uchodźcom mieszkającym w Krakowie w nauce języka polskiego i w kontaktach z urzędnikami. Jeśli jesteś zainteresowana/-y napisz maila do Stowarzyszenia: rekrutacja[at]pomocprawna.org

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?